Nie od dziś wiemy, że ruch to zdrowie. Przy obecnym trybie życia często sami dodatkowo musimy mobilizować się do codziennej dawki ruchu. Nierzadko siedzimy po 8-10 godzin dziennie przy biurkach czy w samochodach. Bóle pleców czy skurcze to wtedy standard, ale nie zawsze chce nam się po całym dniu w pracy biegać po lesie czy tańczyć salsę. Na szczęście możemy poruszać się też inaczej.

Do kogo z zajęciami jogi?

zajęcia jogi w PoznaniuOd kilkunastu lat w Polsce na popularności zyskuje joga. Dawniej podchodzono do niej sceptycznie, traktując głównie jak filozofię Wschodu. Z czasem jednak odpowiednia praktyka instruktorów pokazała, że mogą być to zwyczajne zajęcia sportowe, w których nie przemyca się żadnej duchowości czy mentalności. W tej chwili zajęcia jogi w Poznaniu, Warszawie, Krakowie czy jakimkolwiek innym większym mieście są całkowitym standardem. Nawet do mniejszych miasteczek dojeżdżają instruktorzy, aby prowadzić swoje grupy. To sport, który może być uprawiany przez każdego ze względu na kilka jego cech. Jest bezpieczny dla kości i stawów – wszystkie ruchy wykonywane są powoli i dokładnie i jedynie na miarę możliwości ciała. Obciążamy się jedynie własnym ciężarem, co zapobiega urazom. Rozciągamy się i wzmacniamy. Zwiększamy swój zakres ruchu, a jednocześnie nieco się zmęczymy, czyli poprawimy nasza kondycję. W zajęciach można uczestniczyć niemal w każdym wieku. Nie przeszkadza w nich większość posiadanych chorób. Joga może stać się rehabilitacją dla wielu schorzeń ortopedycznych.

Zajęcia jogi są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy się ruszać, ale nie lubimy intensywnych sportów. Zagwarantują nam poruszenie niemal każdego najmniejszego mięśnia w naszym ciele. Podczas wykonywania asan angażujemy wszystkie partie ciała do pracy, jednocześnie równomiernie oddychając i zyskując spokój wewnętrzny.