Mój tata prowadzi sklep hydrauliczny z różnego rodzaju przewodami, przyłączkami czy elementami elektrycznymi. Kiedy się rozchorował, poprosił mnie, żebym przypilnowała sklepu. Zgodziłam się, bo nigdy nie umiałam odmawiać, ale nie bardzo podobał mi się ten pomysł. Przecież ja się kompletnie nie znalazłam na hydraulice czy innych elementach.

Do czego używane są zbrojne przewody?

przewody silikonowe zbrojneKu mojemu zaskoczeniu klienci najczęściej kupowali przewody silikonowe zbrojne. Dzięki temu dowiedziałam się, że są stosowane w przemyśle spożywczym, mleczarskim, budowlanym czy nawet farmaceutycznym. Przewody silikonowe mają to do siebie, że są odporne niskie oraz wysokie temperatury, co według mnie ma w niektórych procesach technologicznych wręcz kluczowe zastosowanie. Są również odporne na utlenianie się oraz są dielektrykami, o czym nie każdy może dowiedzieć. Warto wiedzieć, że odporne na czynniki atmosferyczne oraz promieniowanie fioletowe czy uv w przeciwieństwie do innych przewodów. Przewody silikonowe zazwyczaj są wykonywane technologią nadtlenku wodoru, ale są także inne przypadki, że technologie są dostosowane do przeznaczenia, które jest istotne dla klienta. Od pracownika taty dowiedziałam się z kolei, że przewody silikonowe zbrojne są zazwyczaj używane w pompach wirowych, jako element sprzętów RTV AGD czy nawet urządzeniach drukarskich. Myślę, że czasami dobrze jest poznać zupełnie inny punkt widzenia, aby dowiedzieć się więcej w dziedzinie, która zazwyczaj nie interesuje nas za bardzo.

Przewody silikonowe są stosowane w przeróżnych dziedzinach. Świadczy to, że są naprawdę dobrymi elementami, dzięki temu odnajdują swoje zastosowanie w wielu miejscach. Można je kupić w różnych kolorach, co niewątpliwie jest plusem w przypadku, kiedy musimy zastosować je do kilku maszyn i aby uniknąć sytuacji, że nam się one poplączą.