Każdy właściciel psa wie, że potrzebuje on właściwej opieki. Dbanie o jego podstawowe potrzeby, takie jak odpowiednie odżywianie, zapewnienie ruchu i ogólne poczucie bezpieczeństwa to wyraz naszej miłości, którą może odwzajemniać. Szczególnym wyrazem naszej opieki nad pupilem jest również jego odpowiednia pielęgnacja.

O co zadbać przy pielęgnacji psa?

pielęgnacja psów śląskKażda rasa wymaga innego podejścia do tematu pielęgnacji. Niezależnie jednak czy jest to york, labrador czy pitbull powinien być przyzwyczajany do zabiegów pielęgnacyjnych od szczenięctwa. Chodzi o to, aby pies odbierał je jako miłe doświadczenie, a nie smutną konieczność. Jedną z podstawowych czynności związanych z pielęgnacją psa jest oczywiście zadbanie o jego sierść. W zależności czy pies jest krótko- czy długowłosy wymaga to od nas mniej lub więcej uwagi. Każdy jednak powinien być regularnie czesany i kąpany. Jest to kwestia nie tylko higieniczna, ale również estetyczna. Kolejną kwestią, o której należy pamiętać jest przycinanie pazurów. To zapewni bezpieczeństwo w czasie zabawy i uchroni psa przed takimi dolegliwościami jak ich zawijanie się i wrastanie oraz urazy w czasie biegania. Równie ważne jest dbanie o jego uzębienie, tak pod względem czystości, jak też ostrości i twardości. Poza codziennymi zabiegami w domu warto zabrać psa do specjalisty. Wystarczy na przykład wpisać w wyszukiwarkę „pielęgnacja psów śląsk”, aby znaleźć odpowiednią ofertę dla naszego pupila.

Tak samo jak dbamy o swoje zdrowie i ciało, tak samo powinniśmy dbać o swojego psa. Decydując się na posiadanie pupila musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to tylko przyjemność, ale również obowiązki. Dlatego tak ważne jest aby dbać o niego równie dobrze jak o siebie. Zapewnia to nie tylko komfort psychiczny naszemu pupilowi, ale także świadczy o nas jako właścicielach.

Close Menu