Zabudowa kuchenna to ważna rzecz. W niej będą schowane naczynia i garnki, na blatach będzie przygotowywane jedzenie, w zabudowie będą ,,wbudowane” sprzęty kuchenne, takie jak zmywarka, lodówka czy kuchenka. Należy się zatem zastanowić nad tym, jak taka zabudowa powinna wyglądać i czym się charakteryzować, by spełniała nasze wymagania.

Zabudowa kuchenna odporna na wilgoć

zabudowa kuchenna na wymiar lubinJeśli chodzi o wygląd zabudowy to powinna być ona dopasowana kolorystycznie do koloru ścian, podłogi w kuchni, jak również do jadalni lub pokoju dziennego, jeśli kuchnia jest połączona z nimi. Dobrze jest wybrać rozwiązanie kontrastowe, na przykład ciemne meble i jasne ściany lub odwrotnie. Można wybrać tez inny kolor blatów do mebli, dzięki czemu mamy szanse na stworzenie większej ilości wariantów estetycznych w kuchni. Zabudowa kuchenna na wymiar lubin powinna być odporna na działanie wilgoci i wysokich temperatur. Te dwa czynniki są w kuchni wszechobecne, zarówno podczas przygotowywania posiłków, jak również podczas mycia i gotowania. Meble powinny być zatem wykonane z dobrej jakości drewna lub innych materiałów dobrze zakonserwowanych. Sprawdzają się gatunki drewna egzotycznego, jak również kamienne blaty czy lacobel na fronty szafek. Zabudowa powinna być dopasowana do naszych sprzętów. Im więcej ich mamy tym bardziej szafki powinny być duże i pojemne. Powinny być zamykane i otwarte szafki, jak również szuflady. Dzięki temu wszystko się do nich zmieści.

Na pewno zabudowa kuchenna powinna być wykonana na wymiar, bo wtedy będzie ona idealnie dopasowana do naszej kuchni. Warto także uzgodnić materiał z którego będą wykonywane meble, jak również wykończenia i ozdoby, takie jak gałki o szuflad czy uchwyty drzwiowe. Wtedy nasze meble będą idealne i jedyne w swoim rodzaju.