Kobiety w ciąży potrzebują specjalnej odzieży i kosmetyków, które w okresie ciąży zapewnią im wszystko to, czego potrzebują. Oprócz kremów na rozstępy i innych olejków do masowania, musiałam zaopatrzyć się też w odpowiednie stroje, kurtkę ciążową, bo byłam w ciąży zimą, oraz różne inne dodatki, które były niezbędne.

Kupujemy bieliznę ciążową

bielizna ciążowaMoje rozmiary w ciąży uległy zmianie. Powiększyłam się i musiałam szukać nie tylko większych ubrań, ale i stanika, koszulek. Cała bielizna ciążowa była mi potrzebna, bo w zwykłej się po prostu męczyłam. Zawsze mam to do siebie, że gdy tyję, od razu idzie mi w biodra. Wszystkie moje majtki więc momentalnie stały się za ciasne. Nie można w ciąży nosić ciasnych ubrań, ponieważ krew musi dobrze krążyć, więc wyszukałam, czy w moim mieście będzie gdzieś specjalistyczny sklep z bielizną ciążową, by zrobić zakupy. Potrzebowałam wszystkiego- od staników ciążowych, do biustonoszy do karmienia, które były mi potrzebne na późniejszym etapie ciąży. Musiałam też kupić kilka par majtek, najlepiej takich bezszwowych i rozciągliwych. W ciąży uwielbiałam wszystko co luźne, żeby mój brzuch się na niczym nie opinał. Potrzebowałam też koszulki na ramiączkach do spania. Byłam w ciąży latem, w najgorsze upały, więc nie mogłam po prostu zarzucić na siebie rozciągniętej starej piżamy. Musiałam mieć odpowiednią bieliznę, aby móc czuć się komfortowo. Na szczęście znalazłam sklep z bielizną. Mogłam wybierać do woli.

Gdy tak przemierzałam sobie półki sklepowe, nie mogłam się nadziwić, ile jest tam wspaniałej bielizny. Piękne kolorowe koszulki, subtelne staniki, wcale nie wyglądały jak typowo ciążowe ubrania jak za czasów, gdy moja mama była w ciąży. Teraz wszystko jest takie ładne, że nic, tylko nosić i to bez krępacji.