Remont starego domu wiąże się z dużymi nakładami pracy, pieniędzy oraz wybraniem odpowiedniej ekipy remontowej. Oczywiście możemy sami zabrać się za odnawianie własnego domu, jednak wiąże się to z poświęceniem ogromnej ilości czasu i zaopatrzeniem się w odpowiednie narzędzia. Niezwykle ważna jest również wiedza specjalistyczna, którą przecież dobra ekipa i główny majster zazwyczaj posiadają. Dzięki takiej właśnie ekipie budowlanej dowiedziałem się o ciekawych i nowoczesnych narzędziach ułatwiających pracę, jak szlifierka do renowacji.

Szlifierka w renowacji starego domu

szlifierka do renowacji

Kupiłem okazyjnie stary dom, który wyamgał gruntownego remontu. Niezbędne było zdzieranie tynków w pomieszczeniach. Zacząłem od szukania ekipy remontowej. Wielu dobrych fachowców ma bardzo dużo zleceń, a nie chciałem korzystać z usług przeciętnych pracowników. Udało mi się jednak zatrudnić bardzo fajną i młodą ekipę, która żwawo zabrała się do roboty. Jako właściciel i przyszły mieszkaniec domu bardzo chciałem uczestniczyć w tych pracach. Chłopaki na początku patrzyli na mnie nieufnie, czy wręcz narzekali, że ciągle gdzieś się kręcę. Z czasem przyzwyczaili się do mojej obecności, a ja z ochotą wyręczałem ich w prostych sprawach. Wynosiłem gruz, zamiatałem, skuwałem płytki. Największą jednakże frajdę sprawiła mi szlifierka do renowacji. W domu trzeba było zedrzeć stare farby ze ścian i stropu. Ekipa do takiej pracy była bardzo dobrze zaopatrzona. Nowoczesne narzędzie bardzo wydajnie radziło sobie z tym zadaniem, usuwało twardy tynk w korytarzu, a przy tym nie powodowało ogromnego zapylenia na całym piętrze. Była przy tym bardzo ergonomicznym elektronarzędziem i w zestawie posiadała wiele różnych ściernic. Dzięki przemyślanej budowie szlifierka pozwalała na szlifowanie nawet przy krawędzi ściany. Przydała się również do odnowienia betonowych schodów przy głównym wejściu do budynku. Ekipa później żartowała ze mnie, że zostałem głównym operatorem narzędzia i będą mnie zatrudniać przy innych zleceniach renowacyjnych.

Jeśli sami przymierzacie się do remontu starego domu lub odnawiania jakiejś jego części, gdzie konieczne będzie zdzieranie starych tynków lub farby, gorąco polecam szlifierkę do renowacji. Jest to dużo szybsza i efektywniejsza alternatywa dla żmudnej i pylącej szlifierki kątowej lub młota kującego. A przy tym sprawia niesamowitą frajdę dla dużych dzieci, jakimi jesteśmy w każdym wieku my mężczyźni. Warto skorzystać ze specjalistycznej wiedzy fachowców i w krótkim czasie uporać się z jednym  z wielu problemów, jakie kryje w sobie stary budynek.

Close Menu