Coraz więcej kobiet odwiedza salony kosmetyczne w celu zadbania o swoją cerę. Wykonać tam możemy multum zabiegów pozwalających poprawić kondycję skóry. Miedzy innymi jednym z takich jest mikrodermabrazja.

Mikrodermabrazja – dla kogo?

mikrodermabrazja łódźZabieg mikrodermabrazji jest przeznaczony szczególnie dla osób, które maja problemy ze skórą twarzy, jej nadmiernym łojotokiem, trądzikiem, przetłuszczaniem, przebarwieniami bądź bliznami potrądzikowymi. Mikrodermabrazja może całkowicie wykluczyć bądź zminimalizować te dolegliwości. Zanim poddamy się jego wykonaniu kosmetyczka powinna dokładnie ocenić stan naszej skóry by ocenić ile zabiegów i w jakiej częstotliwości. Efekty mikrodermabrazji widoczne są praktycznie od razu, skóra jest oczyszczona i świeża, mimo że z początku widoczne są wyraźne zaczerwienienia następnego dnia nie ma po nich śladu, a pozostaje jedynie gładsza cera. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, a po jego zakończeniu nie ma zaburzeń w funkcjonowaniu. Mikrodermabrazja jest pilingiem mechanicznym, wykonywany specjalną maszyną, za pomocą której złuszczany jest stary naskórek, dzięki czemu mogą powstać nowe, zregenerowane komórki. Jeśli chodzi o salony w których wykonywana jest mikrodermabrazja łódź jest miastem o zaawansowanej technologii. Mamy tam możliwość wykonania zabiegu maszyną z głowicą diamentową bądź korundową. Każda z nich przystosowana jest do innego rodzaju cery. 

Urządzenia wyposażone dodatkowo są w ssawę, która od razu wciąga złuszczany naskórek. Po zakończeniu zabiegu, kosmetyczka powinna położyć maskę regenerującą na twarz. Efekt utrzymuje się do kilku tygodniu. Chcąc uzyskać najlepszą skuteczność powinnyśmy jednak poddać się wykonaniu zab zabiegu mikrodermabrazji kilkukrotnie najlepiej w ostępach dwóch do trzech tygodni.

Close Menu