Przyciemniane szyby pojawiają się coraz częściej w naszych autach. Wykonanie ich posiada wiele zalet, jednak jest kilka kwestii, z którymi warto się zapoznać zanim wyposażymy w nie nasz samochód. Nie są one już bowiem oznaką luksusu, właściwie są przystępne na każdą kieszeń. Warto jednak wiedzieć, że nieodpowiedni montaż może być niezgodny z prawem. Jak zatem powinien on wyglądać?

Czy warto przyciemniać szyby w aucie?

przyciemnianie szyb poradnikJeśli chodzi o przyciemnianie szyb poradnik nie jeden w internecie może nam podpowiedzieć jak się do tego zabrać. Przede wszystkim powinniśmy jednak wiedzieć, że wiele osób, nie zdając sobie z tego sprawy, łamie prawo posiadając je właśnie w swoim samochodzie. Folia przyklejona na szybę musi bowiem posiadać specjalny atest z Instytutu Szkła i Ceramiki. Ponadto przepuszczalność zarówno przednich czołowych jak i bocznych szyb musi wynosić powyżej 70%, co jest niemożliwe w przypadku żadnej folii przyciemniającej. Na tego rodzaju szyby warto zatem decydować się jedynie w przypadku tylnych. Istnieje wiele metod wykonywania tego rodzaju przyciemnienia. Najprostszą i z pewnością najbardziej popularną jest folia. Do rozprowadzenia jej po powierzchni warto użyć odpowiedniej szpachelki. Natomiast w przypadku nadmiarowych materiałów użyjmy precyzyjnego nożyka do ich przycięcia. Przyciemnianie przy pomocy folii możemy bez najmniejszych problemów wykonać samodzielnie. Z kolei piecowa metalizacja szkła tlenkami tytanu wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Mimo, że bardzo droga z pewnością daje bardziej spektakularne efekty.

Z pewnością największą zaletą przyciemnianych szyb jest wyższy komfort jazdy. Są one szczególnie przydatne kiedy posiadamy małe dzieci. Wówczas promienie słoneczne podczas upalnego dnia nie nagrzewają powierzchni z którą nasz maluch ma kontakt, a sama podróż jest dla niego dużo przyjemniejsza.