Wiele osób korzysta obecnie z profesjonalnych usług świadczonych w gabinetach kosmetycznych. Poza tym takich gabinetów jest też zdecydowanie więcej, więc dostęp do zabiegów nie jest aż tak ograniczony jak jeszcze kilkanaście lat temu.

Leczenie trądziku, usuwanie owłosienia i nie tylko

zabieg laserem diodowym warszawaTeraz nawet w mniejszych miejscowościach można znaleźć profesjonalny gabinet. W tego typu gabinetach bardzo często oferowane są zabiegi laseroterapii. Ciekawe jest to, że takie zabiegi mają naprawdę wiele różnych zastosowań. W ogóle można wyróżnić co najmniej kilka rodzajów laserów, z których mogą korzystać klienci. Przykładem może być tutaj laser diodowy. Jest to laser, który emituje światło o konkretnej długości fali. Długość ta mieści się w zakresie od 630 do 980 nm. Należy zaznaczyć, że źródłem światła w takim laserze jest dioda, czyli półprzewodnik. Okazuje się, że zabieg laserem diodowym warszawa można stosować w różnych celach. Dzięki laserom diodowym możliwe jest np. leczenie zmian trądzikowych. Wiadomo, że z trądzikiem zmagają się nie tylko osoby w okresie dojrzewania, ale też coraz częściej ludzie dorośli. Laser diodowy pomaga też w zamykaniu naczynek krwionośny – do zamykania naczynek dochodzi nie tylko na delikatnej skórze twarzy, ale i w innych miejscach np. na nogach. Laser jest więc w stanie zlikwidować charakterystyczne czerwone pajączki. Oprócz tego laser diodowy wykorzystywany jest też do usuwania, wygładzania cellulitu, który pojawia się u kobiet głównie na skórze ud i pośladków.

Najczęściej jednak wykorzystuje się laseroterapię diodową do trwałego usuwania owłosienia z konkretnych partii ciała. Specjaliści używają lasera w zabiegach chirurgii dermatologicznej – z jego pomocą możliwe jest np. usuwanie kurzajek, ale także brodawek, znamion skórnych czy zmian nowotworowych.

Close Menu