W naszym kraju usługi detektywistyczne są świadczone od początku lat dziewięćdziesiątych więc jest to stosunkowo krótko trwająca branża. Zupełnie inaczej jest w Ameryce, tam usługi detektywistyczne są już legendą i historią. Niejednokrotnie wykorzystywało się sylwetkę detektywa do stworzenia świetnych postaci w bajkach, serialach, kinach.

Usługi detektywistyczne -co z tym się wiąże?

usługi detektywistyczneZawód detektywa w serialach często łączy się z kryminologią i z nowymi technologiami. Często taka praca detektywa na ekranie różni się znacznie od rzeczywistej pracy detektywa w życiu rzeczywistym. W filmach widzimy najczęściej skomplikowane zagadki, które taki detektyw rozwiązuje, niezwykłe krajobrazy. Biura są często zaopatrzone w niesamowite technologie i zabawki, o których taki detektyw ze Śląska może jedynie pomarzyć. W serialach i filmach wszystko jest kolorowe i trochę groteskowe, ale mało to ma wspólnego z tym co dzieje się na prawdę. Realia to biuro w Katowicach, małe i ciasne, najczęściej niezbyt czyste bo pracują w takich miejscach jednak póki co w większości mężczyźni. Dodatkowo sprawy nie są oryginalne i każda sprawa nie jest unikatowa gdyż sprawy się powtarzają, motywy, sprawcy, dowody, to wszystko to szablony. Jedna na tysiąc spraw jest sprawą wyjątkowo interesującą. Dodatkowo usługi detektywistyczne w Katowicach to stos papierów, które należy wypełnić. Niestety w biurze polskiego detektywa ze Śląska na próżno szukać nowoczesnych zabawek do tropienia, super aut z oprogramowaniem do śledzenia sprawdzi i tym podobne.

Usługi detektywistyczne choć jest na nie popyt nie są jeszcze aż tak popularne dlatego póki co polskich detektywów nie stać na wiele, jednak to się będzie z biegiem lat zmieniało ponieważ detektywi coraz częściej mają ręce pełne roboty i obszar ich pracy znacznie się poszerza.