Kiedy planujemy nasz ślub i zabawę weselną, najczęściej staramy się zaplanować wszystko w możliwie najdrobniejszym szczególe, nie pomijając w naszych planach nawet kwestii dekoracji sali weselnej. Często jest tak, że dysponujemy ograniczonym budżetem na okazję naszego najpiękniejszego dnia w życiu, więc próbujemy szukać oszczędności. Jedną z nich może być wystrój sali weselnej.

Pompony z tiulu własnej roboty

kolorowe pompony tiuloweW jaki sposób zaoszczędzić na dekoracjach sali weselnej, jednocześnie nie pomijając ich estetycznej funkcjonalności? Możemy zdecydować się na własnoręczne wykonanie efektownych dekoracji, co z pewnością ograniczy nasze koszty związane z dekoracjami, a jednocześnie pozwoli nam jeszcze bardziej zaangażować się w przygotowania do ślubu i następującej po nim zabawie do rana. Jednym z pomysłów na udekorowanie weselnej sali są kolorowe pompony tiulowe. Są to większe lub mniejsze puszyste kule wykonane z tiulu, które możemy zawiesić na różnych wysokościach, tworząc tym samym odpowiedni klimat miejsca. Tiulowe pompony bez większego problemu jesteśmy w stanie wykonać własnoręcznie, zakupując tiul w odpowiednich kolorach. Mogą być to, na przykład, kolory, w których utrzymana będzie cała ślubna kolorystyka. Dzięki wykonywaniu pomponów własnoręcznie, możemy zdecydować o tym, czy będą to większe, czy też mniejsze kule, a także jaka będzie ich liczebność i wzajemny stosunek wykorzystanych kolorów.

Aby wykonać pompony tiulowe nie potrzebujemy niczego poza tiulem na rolce, wstążką, tasiemką czy też sznurkiem, nożyczkami i tekturową podkładką. Sam proces wykonania tiulowych pomponów jest niezwykle łatwy, o czym możemy przekonać się, wyszukując w internecie dowolny tutorial przedstawiający ów proces lub instrukcję zawierającą w sobie opis poszczególnych kroków.

Close Menu