Systemy odpalania znajdują swoje zastosowanie w miejscach, gdzie mamy styczność z zanieczyszczeniami stanowisk pracy w firmach, różnymi pyłami suchymi o drobnych cząsteczkach, które wymagają usunięcia i ich odpylenia z filtru powietrza. Stosowane są one przede wszystkim w branży spawalniczej, metalowej, drzewnej, energetycznej, ceramicznej, spożywczej, jak i farmaceutycznej. 

Wykorzystanie instalacji odpylania w różnych branżach

systemy odpylaniaGłównym problemem, jaki występuje w branżach przemysłowych jest zapylanie, które powstaje podczas procesów produkcyjnych. Powstaje ono przede wszystkim podczas obróbki różnych materiałów oraz przesypywania materiałów sypkich pomiędzy przenośnikami. W czasie tego procesu wytwarzają się pyły, które negatywnie wpływają na zdrowie człowieka, a zwłaszcza te posiadające mikroskopijną wielkość. Zapylenie za pomocą takiego rodzaju cząsteczek może być przyczyną wielu niebezpiecznych dla zdrowia i życia dolegliwości oraz chorób zawodowych, które negatywnie wpływają na wydajność pracownika. Dlatego też bardzo ważne jest zmniejszanie stężenia pyłu w powietrzu na stanowiskach roboczych. Do tego wykorzystywane są przede wszystkim systemy odpylania, które skutecznie przeciwdziałają powstawaniu różnych zakażeń. Usuwanie takich zanieczyszczeń powinno odbywać się regularnie, aby zapobiegać unoszeniu się pyłu oraz powtórnemu jego osadzaniu. Dodatkowo oprócz takich instalacji należy stosować specjalny odkurzacz, aby dokładnie oczyścić warstwę pyłu wokół obrabiarek. 

Jest wiele możliwości, które doskonale pomagają nam w dążeniu do doskonałości i pełnienia swoich obowiązków w perfekcyjnym komforcie. Odpylacze kurzu zapewniają nam taki komfort, dlatego z pewnością warto sięgać po takiego rodzaju rozwiązania, szczególnie wtedy kiedy narażenie na zatrucie się kurzem nas samych bądź naszych pracowników jest pewne.

Close Menu