Starsze osoby, nie lubią, gdy cokolwiek się zmienia w wyposażeniu ich domu. Przyzwyczajają się do miejsca, i nie pozwalają nic im przestawiać. Skutkuje to tym, że w domu pojawia się brud, zarazki, i jak już się tak wszystkiego nazbiera, to nie wygląda to zbyt ciekawie. Ciężko poradzić sobie z gromadzonym przez lata brudem.

Czyszczenie domu babci

Dezynfekcja KatowiceKiedy babcia odeszła, został nam na głowie cały jej dom. Nie było możliwości, aby w nim mieszkać. Nie był zdatny do użytku. Poszukaliśmy wraz z mężem pomocy, bo sami nie byliśmy w stanie tego wszystkiego wyczyścić. Okazało się, że dezynfekcja Katowice zajmuje się takimi problemami jak nasz. Można zadzwonić do specjalnej ekipy, która przyjeżdża pod wskazany adres, i umawiamy się, ile pomieszczeń ma być wysprzątanych. U babci niestety był to cały dom, ze wszystkimi pomieszczeniami. Dodatkowo dochodziła jeszcze szopka i domek gospodarczy. Oprócz sprzątaczki, przyjechać więc musiała ekipa dezynfekująca, ze specjalistycznymi produktami, które potrafiły oczyścić pomieszczenia. Mają specjalne roztwory i spryskiwacze, którymi muszą objąć całe pomieszczenie. W momencie oczyszczania, nie mogliśmy być w domu, ponieważ były tam stosowane różne środki czystości, a pracownicy mieli specjalne maski i strój, dzięki któremu nic im nie zaszkodziło. Więc musieliśmy tylko czekać, aż dadzą nam znać, że wszystko jest gotowe. Dopiero po jakimś czasie mogliśmy tam wejść i zobaczyć efekty. Dom był nie do poznania.

Czasami człowiekowi ciężko jest doprowadzić dom do stanu używalności. Zwłaszcza, gdy trzeba sprzątać po zmarłych osobach. Dobrze, że wykwalifikowane firmy wiedzą, jakich środków używać, i zajmują się takimi sprawami. Rodziny często nie są w stanie po prostu myśleć o porządkach, gdy są zajęci żałobą po zmarłym. Tak jak my, w przypadku naszej babci.

 

Close Menu