Z każdym rokiem przybywa osób, które namiętnie grają w gry komputerowe i oglądają jak radzą sobie inni gracze. Przejście jakiejś gry traktują jak wyzwanie i bardzo się w to angażują. Dzięki internetowi, można grac na żywo z innymi.

Zakup komputera do lets play

komputery do lets playW obecnych czasach nie wystarczy samemu grać w domowym zaciszu, bo prawdziwą frajdę przynosi mierzenie się z innymi przeciwnikami w sieci. Streamowanie w sieci jest już czymś zupełnie normalnym i jest bardzo dużo ludzi, którzy chętnie to oglądają. Komputery do lets play mają identyczne wymagania jak te do streamowania, ponieważ jest to bardzo podobne działanie. Gracze na let’s play nagrywają filmiki jak przechodzą dany poziom w grze, udzielając jednocześnie porad. Takie filmiki są tworzone w celu informacyjnym dla osób, które się tym interesują lub w celach rozrywkowych. Żeby móc to zrobić profesjonalnie, potrzebne są komputery do lets play. Są to urządzenia o dużej mocy, które posiadają spory zapas wolnego miejsca na zapisywane dane podczas gry oraz mają świetną kartę graficzną. W takich modelach ważny jest procesor, który odpowiada za większość operacji zachodzących w trakcie korzystania z komputera. Najlepsze są ośmiordzeniowe, ale takie znajdziemy w najdroższych modelach. Dla początkującego, a nawet średnio zaawansowanego gracza z powodzeniem wystarczy czterordzeniowy procesor. Do gier i do robienia filmików na let’s play, potrzebna jest dobra karta graficzna, która musi mieć odpowiednią wielkość i rozmiar pamięci.

Komputer można zakupić w gotowym zestawie, który zawiera wszystkie elementy jakie potrzebujemy do streamowania, albo samodzielnie go złożyć. Jednak na pewno trzeba być przygotowanym na wydatek rzędu przynajmniej dwóch – trzech tysięcy złotych za nowy sprzęt.