Ogólnie rzecz biorąc, pracownicy nie mają obowiązku udziału w szkoleniach. Pracodawca nie ma prawa zmuszać do tego, chociaż jest jeden wyjątek od tej reguły. Chodzi o szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Każdy z nowo zatrudnianych pracowników musi znać wszystkie przepisy, ewentualne zagrożenia wypadkami oraz chorobami zawodowymi. Dopiero po tej procedurze, możliwe jest zatrudnienie konkretnej osoby.

Czym zajmują się firmy BHP?

firmy bhp w ŁodziNa szczęście pracodawca nie musi samodzielnie zajmować się wdrożeniem wszelkich przepisów bezpieczeństwa i zapoznania się z nimi pracowników. Może zlecić to zewnętrznemu wykonawcy. Firmy BHP w Łodzi są już dość powszechne. Świadczą kompleksowe i profesjonalne usługi w zakresie przekazywania informacji w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Profesjonaliści w tej dziedzinie mają za zadanie przekazać istotną wiedzę, która w sposób naturalny przyczynia się do niwelowania ewentualnych zagrożeń w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Zapoznając się z wszystkimi wytycznymi może skutecznie zapobiec różnorodnym wypadkom przy pracy. W przypadku zaniedbań cała wina spada na pracodawcę, co prowadzi bardzo często to żmudnego dochodzenia okoliczności wystąpienia wypadku. Zagrożenia są niwelowane poprzez skorzystanie z pomocy wykwalifikowanych szkoleniowców. Dzięki temu przekazana wiedza jest kompleksowa i przydatna w wykonywanej pracy, dodatkowo nie istnieje powiązanie na linii pracownik-pracodawca.

To z kolei nie powoduje mniejszego zaangażowania, a nawet wręcz przeciwnie. Przekazana wiedza jest rzetelna, nie są pomijane istotne kwestie. Dodatkowo, większość firm szkoleniowych z zakresu BHP dojeżdża w wiele miejsc kraju, niezależnie od odległości. Takie szkolenia odbywają się więc bez konieczności podróży pracowników.