Salon zyskuje swojego klimatu przez dobre, naturalne oświetlenie. Duże, przestronne okna dodają uroku pomieszczeniu, optycznie go powiększa i dodaje przestrzeni. Aby nie zepsuć tego efektu, poleca się żaluzje, mocowane na oknach, zamiast firan i ciężkich zasłon. Żaluzje wyglądają elegancko i skutecznie spełniają swoje funkcje – szczelnie zasłaniają okno. 

Zasłony czy plisy – które wybrać? 

plisy okienne we WrocławiuNie każdy zna się na profesjonalnym wystroju wnętrz, ale każdy chciałbym mieć pięknie udekorowane mieszkanie. Duże okna mogą stanowić problem, bo o ile w dzień wpada przez nie wiele wspaniałych promieni słonecznych, tak wieczorem trzeba je wszystkie zasłonić, by nikt nie podglądał domowników. Co wybrać – modne firanki, długie zasłony czy kompaktowe żaluzje okienne? Kwestia ta jest zależna od preferencji, choć trzeba przyznać, że żaluzje są tymi najwygodniejszymi. Popularne są żaluzje w formie plisy. Taki system zaciemnienia jest idealny, gdy chcemy mieć estetyczne wykonanie, połączone z funkcjonalnością działania. Różnorodność wyboru kolorów plis jest tak duży, że każdy dobierze odpowiednie do wystroju pomieszczenia. W przeciwieństwie do firan, plisy pasują do każdego stylu. Plisy okienne we Wrocławiu dostępne są w kilku miejscach stacjonarnie w centrum miasta, ale oferta jest też bardzo szeroka w sklepach online. Wystarczy dokładnie zmierzyć okno i wybrać pasujący wzór. 

Plisowane żaluzje to idealne zaciemnienie nie tylko do pokoi codziennego użytku, ale też do dużych, salonowych okien, okien dachowych i poddasza oraz mogą pełnić funkcję moskitiery na drzwiach balkonowych i tarasowych. Kolory, modele, sposoby montażu umożliwiają dobór produktu do indywidualnych potrzeb klienta, przez co są chętnie wybierane spośród dostępnych na rynku innych opcji.