Dążenie do pięknego wyglądu sprawia, że coraz więcej kobiet poddaje swoje ciało różnego rodzaju zabiegom. Nie muszę chyba mówić o tych praktykach, które wykonujemy w domu, aby móc pochwalić się gładką cerą, czy zdrowymi i lśniącymi włosami. Jest jednak o wiele więcej zabiegów, które wykonywane są już w specjalnych gabinetach oraz z użyciem profesjonalnego sprzętu.

Jak wygląda mezoterapia?

mezoterapia w KrakowieJednym z polecanych zabiegów jest wykonywanie mezoterapii. Jestem pewna, że nie raz spotkałyśmy się z takim określeniem. Niewiele jednak kobiet wie, czym właściwie taki zabieg się charakteryzuje. Wymienia się cztery podstawowe rodzaje mezoterapii, z czego mezoterapia igłowa i bezigłowa są najpopularniejsze. Sama technika polega na wstrzykiwaniu substancji aktywnych za pomocą bardzo cienkiej igły w przypadku wariantu igłowego lub też za pomocą prądu elektrycznego, który wytwarza specjalne elektropory. Sam zabieg nie trwa długo. Warto wiedzieć, że mezoterapia w Krakowie jest jednym z tych zabiegów, które są najpopularniejsze, jeśli chodzi o częstotliwość ich wykonywania w gabinetach kosmetycznych. Zabieg wykonują osoby, które ukończyły studia, a także posiadają dodatkowe szkolenia oraz kursy, które uprawniają do przeprowadzania zabiegu mezoterapii. Sam zabieg wykorzystywany jest w medycynie estetycznej w przypadku leczenia cellulitu, rozstępów, zwiotczałej, odwodnionej skóry, a także w leczeniu zmarszczek. Wykonuje się także zabiegi stymulujące porost włosów.

Jeśli chodzi o cenę zabiegu to nie jest ona tak wysoka, jak mogłoby się wydawać. Biorąc pod uwagę fakt, że zabieg wykonuje profesjonalista, a używany sprzęt jest sprzętem najnowszej klasy i wysokiej jakości to warto jest skorzystać z możliwości, jakie nam daje. Zachęcam więc do zapoznania się bliżej z tą techniką. Być może jest to rozwiązanie idealne dla nas!