W naszym kraju żyje bardzo dużo osób zafascynowanych uprawianiem warzyw czy owoców. Żeby uprawiać warzywa wcale nie musimy być rolnikiem, który posiada wielohektarowe gospodarstwo. Wystarczy nam nawet kilka arów na naszej działce rekreacyjnej, czy też w przydomowym ogrodzie. Bardzo ważne jest jednak to by systematycznie wzbogacać glebę, na której zamierzamy coś uprawiać.

Sprawdzone metody wzbogacania gleby

środki poprawiające właściwości glebyJakiś czas temu bardzo dużo popularność zdobywać produkty określony jako wolne od konserwantów. Jak zapewne każdy z państwa zdaje sobie sprawę, odwiedzając markety spożywcze znaleźć tam możemy całą masę warzyw i owoców, przy których wzroście znaczny udział miały preparaty chemiczne. Niemniej jednak powszechnie wiadomo, że jesteśmy tym co jemy więc osoby którym zależy na tym by odżywiać się zdrowo czysto inwestują w warzywa określane jako „bio”. Żeby tego typu warzywa uprawiać, zamiast stosować środki chemiczne, warto rozważyć opcję zainwestowania w naturalne środki poprawiające właściwości gleby. Do tego typu środków przede wszystkim zaliczyć można obornik. Ten typ nawozów naturalnych zawiera w sobie całe mnóstwo mikro i makroelementów, które są w stanie skutecznie wzbogacić glebę. Na chwilę obecną obornik zakupić możemy również w wersji suszonej, która sprzedawana jest w sklepach ogrodniczych. Na opakowaniu znajdziemy jasne i klarowne instrukcję, która przedstawia sposób prawidłowego nawożenia z użyciem takiego obornika.

Jeśli mieszkamy w mieście i nie jesteśmy w stanie nawozić swojego ogródka wartościowym obornikiem to równie dobrze możemy zdecydować się na skonstruowanie kompostownika. Obiekt ten zajmuje bardzo mało miejsca ale jest niezwykle praktyczny. Wrzucać do niego możemy odpadki organiczne, które po rozłożeniu się będą stanowiły doskonałej jakości naturalny nawóz do naszych roślin.

Close Menu