Przez ostatnie kilkadziesiąt lat inżynierowie z branży jaką jest materiałoznawstwo poszukiwali materiału dzięki któremu możliwe będzie tworzenie izolacji termicznej od fundamentów aż po sam dach. W ostatnim czasie udało się taki materiał wyprodukować. Mowa tutaj o piance poliuretanowej, która obecnie nanoszona jest zarówno na powierzchnie poziome jak i pionowe czy też skośne.

Efektywne izolowanie poddaszy

izolacje natryskoweZ racji że wszystkie branże w ostatnim czasie bardzo mocno się rozwijają to nie mogło to również nie dotknąć branży budowlanej. Obecnie bardzo często słyszy się o powstawaniu różnych nowoczesnych materiałów oraz technik budowlanych. Jedną z takich technik są izolacje natryskowe przy użyciu pianki poliuretanowej. Na chwilę obecną w Polsce funkcjonuje już bardzo dużo firm oferujących tego typu usługi. Izolacje przy użyciu wspomnianej pianki możemy wykonywać nie tylko podczas budowania swojego domu ale również po wielu latach od jego postawienia. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to, że izolacji natryskowych pianką poliuretanową nie możemy wykonywać samodzielnie. W tym celu stosuje się bowiem specjalne urządzenia zwane agregatami. Przy użyciu agregatu pianka nanoszona jest pod bardzo dużym ciśnieniem co skutkuje jej bardzo dokładnym i szybkim przywieraniem do powierzchni. Warto również zaznaczyć, że pianka poliuretanowa wyróżnia się bardzo małą wagą dzięki czemu może być ona z powodzeniem stosowana do ocieplania lekkich konstrukcji.

Na chwilę obecną zauważyć można, że bardzo dużo osób postanowiło zainwestować w ocieplanie poddaszy pianką PUR, czyli właśnie pianką poliuretanową. Tego typu inwestycje swoją popularność zawdzięczają głównie temu, że są to inwestycje bardzo efektywne. Dzięki nim możemy sporo zaoszczędzić na kosztach związanych z ogrzewaniem.

Close Menu