Niewiele kobiet jest w stanie wyobrazić sobie swoją codzienną stylizację bez biustonosza, który w odpowiedni sposób zabezpieczy i wyeksponuje nasz biust. Biustonosze wykonywane są z różnorodnych materiałów, ale są również dostępne w różnych krojach. Dzięki temu możemy wyróżnić wśród nich biustonosze, które cechują się przede wszystkim walorami użytkowymi, ale również takie, które są estetyczne.

Przydatność biustonoszy koronkowych

biustonosz koronkowyWśród biustonoszy, które oprócz walorów użytkowych posiadają także odpowiednie walory estetyczne, największą popularnością cieszą się biustonosze koronkowe. Biustonosze tego typu dostępne są na rynku w różnych krojach, dzięki czemu możemy każdorazowo dobrać biustonosz do naszych potrzeb (w zależności od tego, czy potrzebujemy, np. biustonosz bardotkę, czy też biustonosz typu push-up). Biustonosz koronkowy najczęściej wykonywany jest z różnych materiałów, które zapewnią mu odpowiednią strukturę i stabilne podtrzymywanie biustu, a na części zewnętrznej dodatkowo pokryty jest wierzchnią warstwą koronki. Obszycie koronką może być powiązane ściśle z obszarem wyznaczanym przez podstawową strukturę biustonosza, może również wybiegać poza nią. W tym drugim przypadku koronka bardzo często wykorzystywana jest do wykonania szerokich, zachodzących na plecy, ramiączek biustonosza. Chociaż do ozdobienia biustonosza najczęściej wykorzystywana jest drobna koronka, znajdziemy również egzemplarze biustonoszy, które wykraczają poza utartą tradycję.

Kolor koronki, która wykorzystywana jest do obszycia biustonosza, najczęściej jest zbieżny z kolorem samego stanika. Czasami jednak wykonywane są biustonosze, które bazują na zasadzie kontrastu. Dzięki temu na rynku możemy znaleźć, np. biustonosz w białym kolorze obszyty czerwoną koronką, co sprawia, że biustonosz tego typu zyskuje na dodatkowej zmysłowości.