Jakieś dwa lata temu wybrałam się na urlop do salonu spa. Od tamtej pory wręcz uwielbiam chodzenie do sauny. Na początku miałam obawy, że będzie mi tam zbyt gorąco i nie wytrzymam całej sesji, jednak było o wiele lepiej niż się spodziewałam. Sauna była przeze mnie często odwiedzanym miejscem.

Sauna łatwa do wybudowania

sauny fińskie ogrodowePo powrocie do domu rozglądałam się za salonem odnowy biologicznej czy innym punktem w którym sauna byłaby oferowana. Jednak mój ulubiony punkt z sauną zamknęli, a drugi znajdował się na drugim końcu miasta. Kilak razy tam pojechała, jednak była to strata czasu, za długo dojazd. Myślałam, że będę musiała pożegnać się z sauną. Jednak przeczytałam kiedyś, że saunę można wybudować także w domu i to takim, który jest już skończony. Najważniejsze to zadbać o dobra izolację pomieszczenia. Musi być one odgrodzone od reszty domu, mury muszą być odgrodzone od wilgoci, liczą się także bardzo szczelne drzwi, dzięki którym ciepło i para wodna nie będą przenikały do pozostałych części domu. Miałam bardzo dużą łazienkę, więc mogłam wygospodarować część na saunę. Trzeba było trochę się napracować, jednak nie jest to niemożliwe. Mogłam nawet wybrać sobie kolor drewna do środka, bo teraz tak się je zabezpiecza, że więcej gatunków się nadaje do tego. Mogłam też znaleźć sama dobre oświetlenie i kształt siedziska. O dziwo nawet w Bydgoszczy znalazłam firmę, która zajmuje się wykonywaniem takich saun. Nie musiałam szukać daleko.

Sauna mogła być bardzo szybko wykonana, a ja od razu mogłam z niej skorzystać. Wybrałam tradycyjną saunę parową, bo taka mi najbardziej odpowiada i już się do niej przyzwyczaiłam. Jestem zadowolona z tego rozwiązania jakie wybrałam. Saunę mam zawsze pod nosem, a łazienka wcale się bardzo nie zmniejszyła.

Więcej informacji sauna-r.com

Close Menu