Mieszkam w domu razem z rodzicami i bratem. Nasz dom jest duży i wszyscy mamy mnóstwo swobody. Posiadamy gospodarstwo, którym opiekujemy się wspólnymi siłami. Postanowiłem tego lata odnowić pomieszczenie gospodarcze.

Udało mi się sprawnie zdemontować cały dach

dachy nadarzynTakimi sprawami jak remonty czy naprawa dachu to zajmuję się tylko ja, ponieważ posiadam jako jedyny odpowiednie kwalifikacje. Swego czasu to pracowałem jako dekarz i kładłem dachy nadarzyn to wiem jak się za to zabrać. Postanowiłem rozebrać stary dach, który już w ogóle do niczego się nie nadaje. Zamówiłem już nawet nową dachówkę, którą będę kładł także sam. Wiem, że w pojedynkę to zajmie nieco więcej czasu, ale najważniejsze jest, że dzięki temu uda się sporo zaoszczędzić. Za rozbiórkę zabrałem się w poniedziałek od rana. Pogoda była idealna i nie zapowiadali opadów. W takich warunkach najlepiej się rozbiera dachy nadarzy, bo idzie sprawnie. Brat to nawet chciał mi pomóc, ale wolałem, aby zajął się zwierzętami i polem, bo już czas był na te prace a nie było komu. Jak skończę z tym dachem to mu na pewno pomogę. Teraz jest to najważniejsze, bo jak rozbiorę dach to od razu będę kładł nowy, żeby przypadkiem do środka nie napadało. Na ten czas wszystkie zwierzęta przenieśliśmy do drugiego budynku, który niedawno wybudowaliśmy. Ma on co prawda nieco inne przeznaczenie, ale na czas rozbiórki i kładzenia dachu mogą tam pozostać. W tydzień sobie poradziłem ze wszystkim co mnie cieszyło. Mogłem pomóc bratu i zająć się oraniem pola.

W pomieszczeniu, gdzie położyłem nowy dach jest już o niebo lepiej. Zwierzęta mają porządne warunki i nie musimy się już obawiać, że komuś coś na głowę spadnie. Trochę może za długo z tym zwlekałem, ale już wszystko jest na szczęście załatwione. 

Close Menu