Palenie papierosów jest jedną z głównych przyczyn zgonów, ponieważ prawie co dziesiąta osoba pali. Nikotyna zawarta w papierosie, jest tak silnie uzależniająca, że palacze w szybkim czasie nie są w stanie samodzielnie zrezygnować z kolejnego papierosa.

Sposoby na rzucanie palenia

rzucanie palenia hipnozaWiele osób pali papierosy przez większość swojego życia i dopiero kiedy zaczynają im doskwierać różne choroby wywołane nałogiem, to podejmują decyzję o rzuceniu. Im dłużej palimy, tym ciężej jest się rozstać z nałogiem, dlatego walkę najlepiej rozpocząć jeszcze zanim usłyszymy od lekarza złą diagnozę. Najlepsze sposoby na rzucanie palenia hipnoza nam oferuje, ponieważ działa na zasadzie skutecznych sugestii i podświadomych komunikatów. Wiele osób nie potrafi raz na zawsze rzucić palenia, bo ciągle myśli o papierosie, a obecność wokół nich osób palących nie ułatwia im zadania. Możemy pokonać nałóg tylko dzięki silnej woli, z gumami i plastrami, lub udać się na terapię hipnozą, która gwarantuje dużą skuteczność. Podświadome komunikaty, są skuteczne, jeżeli palacz naprawdę chce rzucić palenie, a nie tylko udał się na hipnozę dla własnego spokoju, ponieważ bliska osoba tego oczekuje. Nie można nikogo zmusić do rzucenia nałogu, ponieważ w takiej sytuacji skutki hipnozy mogą być odwrotne. Obecnie metoda hipnozy antynikotynowej skupia się na zasugerowaniu osobie palącej, żeby skojarzyła zapach nikotyny z bardzo nieprzyjemną wonią, lub kojarzyła papierosa jako drażliwy środek. Każda metoda jest dobra, która jest skuteczna.

Palacze mają zwiększone ryzyko udaru mózgu, raka płuc, gardła, czy krtani. Każdy kolejny, wypalony papieros przybliża ich do nieuchronnej śmierci, dlatego warto jak najszybciej zerwać z nałogiem, który wyniszcza cały organizm i pogarsza kondycję.