Przed szkołami stoi coraz poważniejsze wyzwanie w postaci unowocześniania klas, pomieszczeń i trybu nauki. Elementy klas, które dotychczas wydawały się być niezastąpione, obecnie odchodzą w zapomnienie. Dla przykładu dawne, zielone tablice kredowe, które były podstawowym wyposażeniem w klasach, obecnie coraz częściej zastępowane są przez białe tablice suchościeralne, a najnowocześniejsze placówki wykorzystują interaktywne tablice multimedialne. 

Nowoczesne tablice szkolne

najlepsze tablice multimedialne dla szkółTablice interaktywne to połączenie klasycznej, białej tablicy suchościeralnej z multimedialnym, dotykowym gadżetem. Najlepsze tablice multimedialne dla szkół to takie, które cechuje wysoka jakość wykonania, gdyż codzienne, regularne użytkowanie może powodować liczne uszkodzenia i konieczność serwisowania. Tablica interaktywna to forma dużego, dotykowego monitora komputera, który jednocześnie pełni funkcję tablicy suchościeralnej. Oznacza to, że nauczyciel ma możliwość włączenia na tablicy zadań, które są wyświetlane jak na ekranie monitora, a dzieci przy pomocy pisaków suchościeralnych mogą je rozwiązywać. Tablica ta jest dotykowa, a więc użytkownicy przy pomocy specjalnego wskaźnika lub palca mogą korzystać z niej jak z komputera. Te rozwiązania są przede wszystkim niezwykle atrakcyjne dla uczniów, wobec tego wykazują oni znacznie większe zainteresowanie, co dodatkowo usprawnia proces nauczania. Urządzenia można zakupić w różnych rozmiarach, choć najbardziej popularne są wymiary skojarzone z wielkością klasycznych tablic szkolnych, a więc mają średnio od 80 do 100 cali.

Nowoczesne rozwiązania w szkołach i cyfryzacja wielu aspektów jej działania są nieuniknione. Obecne czasy stawiają przed dziećmi wymogi w postaci umiejętnego i sprawnego korzystania z urządzeń multimedialnych, a weryfikacja tych umiejętności nastaje w późniejszym czasie – studiów czy pracy zawodowej. Warto więc już w szkole przekazywać uczniom wiedzę na temat krytycznego i umiejętnego stosowania wszelkich urządzeń, aby nabywały właściwie postawy. 

 

Close Menu