Worki typu Big Bag są powszechnie używane w przemyśle farmaceutycznym, rolniczym, chemicznym itp. To ogromne worki o dużej pakowności szczególnie przydatne w transporcie. Łatwe do załadunku i trwałe. Dostępne są worki jednorazowe i te wielokrotnego użytku.

Rozładowywanie towaru z worków Big Bag

rozładunek Big BagWorki Big Bag są rodzajem elastycznego kontenera, który pomaga w transporcie i przechowywaniu produktów sypkich i granulatów, takich jak: piasek, gruz czy węgiel. Dostępne najczęściej w kolorach białym lub czarnym, ewentualnie z nadrukiem logo firmy lub oznaczeniem magazynu. Mimo wielu dostępnych rozmiarów niektóre firmy oferują sprzedaż worków o niestandardowych parametrach. Najczęściej spotykaną przeszkodą w rozładunku wielkich worków jest pylenie sypkiego i miałkiego towaru. Wiąże się to ze stratami towaru i jego osiadaniem na innych sprzętach w pomieszczeniu. Jeśli chcemy temu zapobiec możemy zaopatrzyć się w specjalne urządzenia, które ułatwią nam rozładunek Big Bag. Nadmierne uwalnianie się pyłu lub rozsyp granulatu jest szczególnie szkodliwy w wypadku przechowywania w workach Big Bag produktów toksycznych. Nawet korzystając ze specjalnego leja wysypowego możemy narazić się, na przypadkowe uwolnienie rozładowywanej substancji. Specjalne maszyny pozwalają na większą kontrolę nad uwalnianym towarem, więc i większą higienę i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Decydując się na korzystanie z worków Big Bag możemy odnotować wiele zalet. To tani i łatwy sposób na załadowanie i przechowywanie dużej ilości sypkich substancji. Przeglądając wiele ofert znajdziemy worki nowe i używane – tutaj upewnijmy się jakiej jakości worki proponuje sprzedawca. Nie mogą być one podziurawione ani przetarte. Wiele punktów proponuje także odpłatny wynajem worków Big Bag.

Close Menu