Niedawno zostałam mamą. Dopiero teraz zdałam sobie sprawę, jak ważną rolę dla zdrowia dziecka odgrywa wyposażenie jego pokoju. Meble muszą mieć szereg odpowiednich atestów. Podobnie dywan, a nawet zasłony w oknach! W szpitalu uświadomiono mnie, ze największe niebezpieczeństwo czai się w przedmiotach codziennego użytku.

Zdrowy sen na pokrowcu antyroztoczowym

pokrowiec antyroztoczowy na materacPostanowiłam, że będę utrzymywać dom w sterylnej czystości. Wymieniłam co się da i podszkoliłam w tym temacie. Wcześniej nie zdawałam sobie sprawy, ile zagrożeń czyha w pozornie czystym domu. Głównie mam na myśli te niedostrzegalne gołym okiem – roztocza to prawdziwa zmora. Uświadomiłam sobie, że pokrowiec antyroztoczowy na materac to żadna fanaberia, a wręcz konieczność. Wystarczy nieco o tym poczytać i samemu się dowiedzieć, w czym rzecz. Małe dziecko jest narażone o wiele bardziej niż dorosły na ataki wszelkich pasożytów i bakterii. Lekarze wołają na alarm – trzeba małym dzieciom zapewnić odpowiednie warunki do spania i nie tylko. Antyroztoczowy pokrowiec jest skutecznym sojusznikiem w walce z tymi żyjątkami. Wiadomo, że materac zbiera mnóstwo kurzu, a to wymarzone środowisko dla tych nieproszonych gości. Niestety bardzo mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Walkę można uskutecznić przez częste wietrzenie pokoju, zmianę pościeli, ale nie ma co ukrywać, że podstawą jest zakup odpowiedniego pokrowca.Od tego można zacząć dalsze działania. Materiał pokrowca zawiera specjalnie wyprodukowane włókna o właściwościach odstraszających roztocza. To szczególnie ważne w przypadku osób z alergią.

Potrzeby dzieci są różne.  Dużo wynika z kwestii ich odporności. Jeśli jednak możemy czemuś zapobiec – w tym wypadku alergii czy chorobie – zróbmy to. Chociażby dla spokoju własnego sumienia. Dziecko odwdzięczy się spokojnym snem i dobrym zdrowiem. A to przecież najważniejsze.

 

Close Menu