Życie na emeryturze wcale nie musi być smutne i nudne. Wręcz przeciwnie, ja jako mężczyzna z doświadczeniem dopiero teraz mogę się cieszyć życiem. Wcześniej pracowałem, jako geodeta i szczerze miałem już dość tej pracy. Teraz mieszkam z moja partnerką na działce i możemy realizować swoje marzenia. Ostatnio na przykład zaprojektowałem pergolę.

Piękna pergola na działkę

pergole warszawaNasza działka mieści się pod warszawą. Jest duża i mało zagospodarowana, dlatego też stwierdziłem, że ją upiększę. Nie chciałem kupować elementów na działkę, tylko sam coś wymyślić. Kiedyś wpisałem w wyszukiwarkę internetową hasło pergole warszawa i co zobaczyłem? Piękną pergolę, uniwersalną która jednocześnie jest altaną. Miałem za domkiem kilka desek bardzo dobrej jakości. Dokupiłem do tego lakier w puszcze, gwoździe i cztery belki. Postanowiłem zaprojektować taką samą pergole, jaka zobaczyłem w necie. Niezwykłość tej pergoli polegała na tym, że na powierzchni terenu należało ułożyć deski, czyli tak zwaną podłogę pergoli. Ułożono deski w kwadrat. Belki na każdym rogu ustawiono pionowo. Dwie ściany zabudowano szczeblami w odległości kilku centymetrów. Zadaszenia nie było. Były również szczeble. Całość pergoli wyglądała, jak klatka., I to jest właśnie fajne, bo w środku można było ułożyć meble i odpoczywać. Jak widać pergola może być bardzo uniwersalnym elementem ogrodu, po którym pną się rośliny. Myślę, że za jakiś czas posadzę fasolę ozdobną, która będzie ładnie wyglądać na tej drewnianej konstrukcji. W przyszłości chcę, aby rósł tutaj bluszcz. Pergola będzie wyglądała wtedy jak roślinny domek.

Pomysłów i rozwiązań do ogrodu jest naprawdę bardzo dużo. Ważne jest to, żebyśmy starali się robić coś sami. Mi na przykład nic nie daje takiej satysfakcji, jak samodzielna praca. Przykładem jest wyżej opisana pergola, którą sam skonstruowałem, ale pomysł zaczerpnąłem z internetu.