Poruszanie się na rowerze nie wymaga zbyt dużych umiejętności, wystarczą tylko dobre chęci i jako taka kondycja fizyczna. Stąd wiele osób wybiera ten środek nie tylko jako transport na krótkich dystansach, ale także jako narzędzie do przemieszczania się na większe odległości.

Bagażniki rowerowe przednie

bagażnik rowerowy przedniAby jednak rower mógł służyć do pokonywania na nim dużych odległości, trzeba go odpowiednio wyposażyć. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju przestrzeni ładunkowych, w których moglibyśmy umieszczać przedmioty będące przydatne na naszych wyprawach. Warto tutaj uwzględnić dodatkowe przyczepki, sakwy, czy takie elementy, które nie były przewidziane w pierwotnej konstrukcji roweru jak na przykład bagażnik rowerowy przedni, który dość dobrze uzupełnia tylną jego wersje przy transporcie bagażu. Taki bagażnik wygląda z reguły jak jego odpowiednik z drugiej strony roweru i podobnie jak on mocowany jest do ramy oraz osi koła, tylko w tym przypadku przedniego, które służy jako punkt podporu bagażnika. Warto zauważyć, że ten bagażnik jest nawet dużo praktyczniejszy od tylnego, gdyż do ładunku, który się na nim znajduje mamy naprawdę swobodny dostęp bez żadnych dodatkowych przeszkód. Co tylko chcemy możemy sięgnąć stamtąd ręką bez przerywania jazdy, czy też oglądania się niebezpiecznie do tyłu. Praktyczność tego typu bagażnika spowodowała, że nie tylko dalekodystansowcy używają go w swoich sprzętach, ale także osoby podróżujące na co dzień rowerem do pracy także cieszą się z możliwości jego posiadania.

Bagażnik rowerowy montowany z przodu to taka jakby bardziej funkcjonalna wersja koszyka rowerowego. A jest tak dlatego gdyż potrafi przewieźć dużo cięższy ładunek, który jest dodatkowo zabezpieczony przez zapięcia lub sakwy montowane na bagażniku.