Pracuję w firmie, która zajmuje się wyciszaniem różnych pomieszczeń. Ogólnie montujemy różnego rodzaju izolacje akustyczne i tym podobne rzeczy. Generalnie zleceń mamy sporo w ostatnim czasie, ponieważ temat ten bardzo się w ostatnim czasie rozwinął i ludzie coraz częściej decydują się na to, żeby wyciszyć różne pomieszczenia, czy nawet całe domy, czy bloki.

Pianka wygłuszająca w asortymencie firmy

pianka wygłuszającaGeneralnie zleceń jest bardzo dużo. W zasadzie najczęściej ludzie proszą nas, żebyśmy zamontowali panele akustyczne. Nie jest to ciężkie do zrobienia, ale jednak trzeba się na tym znać, żeby zrobić to dobrze i żeby później nie było żadnej usterki. Do zamontowania właśnie takich paneli potrzebne są generalnie same panele i zwykła, ale dobrej jakości pianka wygłuszająca. Jest to generalnie proste do zrobienia, jednak jak już wspominałem jest to dość łatwe, ale dla ludzi, którzy mają na ten temat jakiekolwiek pojęcie. Ja już zamontowałem takich w swoim życiu po prostu mnóstwo, więc nie jest to dla mnie żaden problem, żeby takie zamontować. Zdarzają się jednak montaże takie, że na prawdę jest trudno. Są to montaże, gdzie potrzebna jest na przykład, mata akustyczna, a jej kupienie w takim małym mieście, jak moje można powiedzieć, że graniczy z cudem. Czasami potrzebna bywa również na szczęście ogólnie łatwo dostępna mata wygłuszająca i tego typu rzeczy. Wtedy, to na prawdę można się natrudzić. Trzeba ogólnie dużo wysiłku skupienia i generalnie myślenia, żeby wszystko było zrobione dobrze i żeby klient był zadowolony.Najcięższe jednak ze wszystkich montaży moim zdaniem, zresztą nie tylko moich, ale znajomych mi osób, które również pracują w mojej branży zdecydowanie jest montowanie izolacji akustycznej w samochodzie. Generalnie jeszcze kilka miesięcy temu nie myślałem, że ludzie będą chcieli montować tego typu rzeczy właśnie w samochodach, wydawało mi się to abstrakcją. Mieliśmy pierwsze zlecenie na taki montaż około pół roku temu.

Ciężko było to wszystko zrobić, potrzeba było kilka osób, żeby to zamontować, jednakże się nam udało. Od tej pory takie zlecenia się coraz częściej trafiają, chociaż ja uważam, że jest to przesadą, żeby montować to w samochodach. Jednakże dostosowujemy się do rynku.