Zastanawiałem się nad jakimś pomysłem na biznes, gdy w moje ręce wpadł artykuł jednej z większych miejscowych gazet. I co to może być?

Samochód z OC sprawcy to świetne rozwiązanie

samochód z OC sprawcyPisano tam, że ludzie coraz częściej zwracają się do firmy z prośbą o to, by pozałatwiali wszystkie formalności związane z tym, by wynająć nowy samochód z OC sprawcy w Gdańsku podczas gdy rozbite auto pozostaje w warsztacie. Stwierdziłem, że pomaganie takim ludziom może być dla mnie naprawdę dochodowe – w końcu roboty było bardzo mało, a pieniądze można było dostać za to spore. Oczywiście nie spodziewałem się, że będę mógł z tego wyżyć – raczej miała to być działalność dodatkowa do tego, co i tak już miałem i prowadziłem. Zacząłem dzwonić po firmach i pytać. Jedna wypożyczalnia samochodów osobowych z Trójmiasta była na tyle uprzejma, że wyjaśnili mi dokładnie schemat funkcjonowania w praktyce takiej praktyki. Mianowicie, by wypożyczalnia samochodów osobowych mogła wynająć samochód który miałby służyć jako zastępstwo dla rozbitego samochodu, przede wszystkim musiał to być samochód tej samej klasy i o podobnej wartości. Drugą, tak samo istotną rzeczą było to, że poszkodowany musiał dowieść, że nie ma innych możliwości do podróżowania niż poprzez wynajęcie samochodu. Generalnie ludzie bali się ryzykować, ponieważ najpierw trzeba było pójść do wypożyczalni samochodów, wynająć samochód, i dopiero po otrzymaniu i opłaceniu faktury lub rachunku można było iść z tym do ubezpieczyciela i wnosić o rozpatrzenie wniosku. Część osób wolała nie ryzykować pomimo faktu, że większość takich spraw kończyła się szybkim zwycięstwem klienta nad ubezpieczalnią.

Postanowiłem zgłębić temat tak dobrze, jak to tylko było możliwe. Po miesiącu prowadzenia nowej działalności miałem tak wielu klientów, że mogłem zajmować się tylko tym. Dziwiłem się, że na Pomorzu jest tak mało firm takich jak moja. W końcu to prawdziwa żyła złota.