Schorzenia ortopedyczne, jakie występują u dzieci często wymagają wizyty u specjalisty. Wiele z nich można zaobserwować już we wczesnych latach życia dziecka, a dzięki szybkiej interwencji jest szansa na całkowite wyleczenie. Ważne jest zatem, by każdy rodzic dokładnie obserwował swoje dziecko, bowiem daje to szansę wczesnego wykrycia nieprawidłowości.

Skuteczna pomoc ortopedy dziecięcego w korygowaniu wad

ortopeda dla dzieci rzeszówW sytuacji, kiedy rodzic zauważy coś niepokojącego, ważne, by jak najszybciej skierował się do odpowiedniego specjalisty, jakim jest ortopeda dla dzieci Rzeszów jest miastem, gdzie dobrzy ortopedzi przyjmują zarówno w przychodniach prywatnych, jak i państwowych. Specjalista taki zbada dziecko i dostosuje odpowiednie leczenie. Niektóre nieprawidłowości oraz wady postawy możemy zauważyć już we wczesnym dzieciństwie, inne pojawiają się później. Generalnie mała ruchliwość niemowlaka, krzywe plecy lub niesymetryczne ułożenie łopatek to sygnały, które powinny skłonić nas do wizyty u ortopedy. Niepokojące jest koślawienie stóp podczas chodzenia, a także krzywe kolana i płaskie stopy. Jeśli którykolwiek z niepokojących sygnałów dotyczy naszego dziecka nie powinniśmy zwlekać z wizytą u ortopedy i zapisać je jak najszybciej do specjalisty. Czasem okazuje się, że jest to błahy problem, innym razem poważne schorzenie, które nieleczone może wiązać się z niebezpiecznymi schorzeniami, które uniemożliwią dziecku prawidłowe funkcjonowanie w przyszłości. Pierwsza wizyta u ortopedy najczęściej odbywa się w pierwszym miesiącu życia, kiedy to specjalista obserwuje stawy biodrowe malucha. To badanie jest obowiązkowe i każdy rodzic pilnuje, by udać się jak najszybciej ze swoją pociecha do specjalisty.

Jednak w późniejszym okresie wielu rodziców zwleka z wizytą u ortopedy, co sprawia, że wady postawy najczęściej wykrywane są podczas bilansu albo podczas wizyty u pediatry. Jeśli wychodzimy od lekarza ze skierowaniem do ortopedy, nie należy wpadać w panikę, bowiem może okazać się, że to nie jest nic niepokojącego. Im szybciej rozpoczęte leczenie tym skuteczniejsze jego działanie, dlatego warto czasem odwiedzić specjalistę profilaktycznie, by zyskać pewność, że nie dzieje się nic niepokojącego.