Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze domowe koty w dość prostej linii związane są z wielkimi kotowatymi pokroju lwów, tygrysów czy pum. Czasami jednak zapominamy, że skoro te gatunki są ze sobą w bliskiej korelacji genetycznej, skład ich pokarmu również powinien być podobny. A skoro lwy jedzą głównie mięso, nasze koty też powinny.

Karmy pozbawione zboża

karmy bezzbożowe dla kotówCzasami doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z powiązań gatunkowych i z tego, że nasze domowe koty są mięsożercami. W takim wypadku, niewłaściwe karmienie wynika wyłącznie z zaufania do reklamowanych nam produktów i niewiedzy w kwestii etykiet tych karm. Często bowiem właściciele kotów, w dobrej wierze oczywiście, kierują się tym, co polecają nam najwięksi producenci karm dla zwierząt, którzy dodatkowo do swoich produktów zachęcają nas wieloma pięknymi reklamami. W swoim zaufaniu, nie weryfikują etykiet i prawdziwego składu reklamowanej karmy, który niewiele wspólnego ma z mięsem, a dodatkowo wśród składników możemy znaleźć duże ilości zboża. Zboże nie ma najlepszego wpływu na układ trawienny kotów, dlatego polecane są karmy bezzbożowe dla kotów. W składzie tego typu karm, 75% stanowi mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, a pozostałe 25% to warzywa i minerały, które dostarczają potrzebnych do właściwego funkcjonowania witamin i pierwiastków. Przy odpowiednim karmieniu naszego kota, możemy uniknąć wielu chorób układu pokarmowego naszego pupila, a także jego niepotrzebnych cierpień.

Pozornie może się nam wydawać, że lepsza karma, jaką jest karma bezzbożowa, będzie większym wydatkiem dla naszego budżetu. W praktyce jednak musimy pamiętać, że nasz kot zje mniej karmy dobrej jakości niż tej, która jest dla niego tylko pustymi kaloriami i której musi spożyć więcej, by poczuć sytość.

 

Close Menu