Z oferty wypożyczalni samochodów korzysta coraz większa liczba osób, ponieważ jest to wygodne rozwiązanie na wyjazd służbowy albo podczas urlopu. Żeby jednak móc wynająć auto z wypożyczalni, powinniśmy spełnić pewne warunki, a także zapoznać się z najważniejszymi informacjami w wypożyczalni. Przede wszystkim powinniśmy mieć prawo jazdy oraz ukończone 21 lat.

Formalności związane z wynajmowaniem samochodu w Gdańsku

wynajem aut gdańskJeżeli chcemy wynająć auto osobowe, to kierowca musi mieć ukończone co najmniej 21 lat i posiadać prawo jazdy od co najmniej roku bez żadnej kolizji. Natomiast w przypadku samochodów dostawczych oraz busów i innych aut większych, kierowca powinien posiadać więcej niż 23 lata i mieć prawo jazdy co najmniej od dwóch lat bez żadnej kolizji drogowej. Podczas wynajmowania samochodu będziemy musieli również wpłacić odpowiednią kaucję, a także dokonać opłaty za pomocą karty kredytowej, zanim podpiszemy odpowiednią umowę. Kaucja uzależniona jest od modelu samochodu, której wynajmujemy i im droższy model auta będziemy chcieli wynająć, to tym większa kaucja będzie za taki samochód. Kaucja jest zabezpieczeniem dla firmy oferującej wynajem aut Gdańsk to miasto, w którym kaucja zwrotna wypłacana jest klientowi w całości po zakończeniu umowy, gdy samochód zostanie oddany w takim samym stanie technicznym i jakim był wypożyczony. Klienci, którzy wypożyczają samochód muszą przedstawić dokumenty związane z zatrudnieniem lub prowadzeniem działalności gospodarczej.

Jeżeli decydujemy się na wynajem prywatny, to przedstawiamy tylko o dowód osobisty oraz prawo jazdy, a także w niektórych przypadkach umowę o pracę. Wypożyczalnia samochodów oferuje również wynajem dla osób przyjeżdżających z zagranicy i wtedy klient powinien posiadać przede wszystkim paszportu oraz kartę kredytową.