Pewnego dnia, mój syn obudził mnie w nocy. Przyszedł z płaczem, ponieważ zaczął odczuwać nagły ból zęba. Był bardzo przenikliwy i dokuczliwy. Syn prosił o pomoc, a ja zastanawiałam się, co teraz zrobić. Zadzwoniłam do kilku dentystów, by znaleźć takiego, który przyjmuje również w godzinach nocnych. Mieliśmy atrakcje tego dnia, nie ma co.

Dokuczliwy ból zęba

stomatolog toruńSyna zaczęło boleć coraz mocniej, może i ze zdenerwowania mu się tak nasiliło. Na szczęście znalazł się stomatolog Toruń musieliśmy okrążyć dookoła, bo niestety w nocy nie należę do zbyt dobrych kierowców. Pobłądziłam, i jeszcze musiałam uciszać syna, który płakał z bólu. W końcu po kilku nieudanych próbach, udało mi się znaleźć właściwy adres, Syn, gdy tylko tam weszliśmy, od razu stwierdził, że już go nie boli, jak tylko zobaczył panią w białym kitlu, i przeróżne narzędzia dentystyczne. Wiedziałam, że boli go nadal, ale z tego strachu nawet przestał płakać. Pani musiała odpowiednio go podejść, zagadać i uspokoić. Wiedziała, jak przetłumaczyć, że ząb należy obejrzeć i wyleczyć. Mówiła mu, że dzięki temu będzie mógł zasnąć w spokoju. Jeśli teraz tego nie wyleczy, to będzie go bolało jeszcze bardziej, i pewnie wtedy tylko wyrwanie go czeka. Po kilku chwilach chyba go to przekonało, bo grzecznie usiadł na fotel i czekał na znieczulenie. Bez znieczulenia, to w ogóle nie byłoby mowy, żeby dał sobie tam cokolwiek zrobić. Pani tak go zajęła, że nie zauważył nawet kiedy, a jego ząb już był rozwiercony, włożono do niego lekarstwo i zaklejono.

Dzięki takim specjalistom, wizyta u stomatologa wcale nie musi się kojarzyć ze strachem. Moje dziecko od tej pory już nie trzęsie się na myśl o dentyście. Wie, że jest on po to, aby pomóc człowiekowi, a nie zaszkodzić. Jego ząb już jest wyleczony, i może spokojnie spać w nocy.