W wakacje człowiek może przeżyć naprawdę niesamowite przygody i nabyć fascynujących doświadczeń, które pozostaną w jego pamięci na zawsze. Nierzadko wyjazd do pracy okazuje się czymś więcej o czym to będzie się opowiadało znajomym, a nawet dzieciom czy wnukom.

Kurort pełen balonów reklamowych

balony reklamoweKończąc ostatni semestr studiów, postanowiłem wyjechać razem z moim najlepszym przyjacielem za granicę do pracy, w celu zdobycia nowych doświadczeń i skorzystania z młodości, której jeszcze trochę w nas zostało. Niewiele planowaliśmy i niewiele nas takie plany obchodziły, jedyne co się liczyło to obietnica emocjonujących przeżyć i piękno zabawy. Pieniądze, które mieliśmy zarobić nie były częścią jakiegoś planu na przyszłość czy konkretnego celu, zdobyte pieniądze miały być tylko dodatkiem. Miejsce, które zostało przez nas wybrane mieściło się nad morzem śródziemnym i było częścią wielkiego wakacyjnego kurortu wypoczynkowego, co dawało dodatkowe okazje do zabawy. Nasze wykształcenie wiązało się ze znajomością procesów technologicznych związanych z produkcją tworzyw sztucznych, nasza praca miała z tym całkiem duży związek, bowiem firma, w której mieliśmy pracować produkowała balony reklamowe. Wykonane z najwyższej klasy surowców, produkty te były bardzo pożądane w miejscu gdzie każdy chciał się zareklamować, a liczba odwiedzających przekraczała najśmielsze oczekiwania. Praca okazała się tak wspaniała, a miejsce i ludzie tak niesamowici, iż kilkumiesięczny pobyt przerodził się w kilkuletnią przygodę. 

Planując przyszłość, nie należy zapominać o zagospodarowaniu miejsca na odpoczynek i zabawę, w szczególności gdy boimy się, że nie wykorzystamy danego nam czasu wystarczająco dobrze. Praca i zgiełk dorosłego życia nie są opcją na tyle atrakcyjną aby zrezygnować z roku czy dwóch odpoczynku mentalnego po wielu latach edukacji.