Chyba każda panna młoda chce iść do ślubu z pięknym bukietem w ręce. Nie wiem dlaczego ale wygląd mojego bukietu ślubnego był dla mnie bardzo ważną kwestią i byłam bardziej podekscytowana wyborem odpowiednich kwiatów niż sukienki ślubnej. Chciałam żeby bukiet był wyjątkowy ale nie przesadnie ozdobny.

Do bukietu ślubnego wybrałam frezje

bukiety ślubne wrocławSwój bukiet ślubny wybierałam sama. Jeżeli chodzi bukiety ślubne Wrocław jest miastem gdzie jest naprawdę dużo kwiaciarni. Mimo tego ogromnego wyboru ja nie zastanawiałam się długo, bo mam swoją ulubioną kwiaciarnię, do której chodzę już od kilku lat. Szczerze mówiąc bukiet kwiatów ułożony przez florystkę kupiłam tam przed swoim ślubem tylko raz – na urodziny mamy, ale często zaglądam tam by kupować świeżo cięte kwiaty do wazonu albo jakieś fajne dodatki do domu typu ramki, świece albo np. kartki urodzinowe. W kwiaciarniach można trafić na naprawdę interesujące produkty tego typu. Wracając jednak do bukietu, to po konsultacji z właścicielką wybrałam bukiet ślubny z niebieskich frezji, ponieważ bardzo lubię te kwiaty. Są to drobne kwiaty, ale dobrałyśmy do nich piękne róże w jasnym różowym kolorze oraz gałązki frezji, które jeszcze się nie rozwinęły. Z tego co powiedziała mi florystka to frezje są symbolem radości, oddania o czym nie wiedziałam ale w sumie zaciekawiło mnie i właściwie takie  symbole całkiem dobrze pasują do tematyki ślubu.

Mój bukiet ślubny oczywiście bardzo mi się podobał, również i mój mąż docenił to jak ładnie został on zrobiony i jakie kwiaty wybrałam. Oprócz tego, że bukiet dobrze się prezentował to do tego jeszcze miał delikatny zapach, który od teraz będzie mi się kojarzyć właśnie z tym wyjątkowym dniem. Myślę, że nie mogłam dokonać lepszego wyboru jeżeli chodzi o bukiet na moim ślubie.