Niestety w wielu przypadkach bywa tak, że nie możemy zastosować szkła podczas budowy jakiegoś obiektu. W szczególności tyczy się to takich miejsc gdzie zachodzi ryzyko uszkodzenia takiego materiału. W związku z tym zaczęto stosować poliwęglan, który jak się później okazało jest świetną alternatywą dla szkła. Obecnie poliwęglanowe płyty podbijają rynek materiałów budowlanych. 

Skuteczna alternatywa dla szkła 

płyty poliwęglanowe producentMówiąc o budynkach gdzie musimy zastosować szkło od razu na myśl przychodzą konstrukcje zwane szklarniami. Szkło w takich budynkach jest jednak dość niepraktyczne z tego powodu, że zachodzi ryzyko jego uszkodzenia choćby przez grad czy też różne materiały niesione przez wiatr. Od kiedy zaczęto produkować przezroczyste płyty poliwęglanowe producent zaczął proponować stosowanie tych materiałów do budowy szklarni. Jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę. Płyty poliwęglanowe idealnie nadają się jednak nie tylko do szklarni. Materiał ten wyróżnia się również dobrymi parametrami związanymi z termoizolacją. Dzięki temu może być on doskonałym rozwiązaniem w miejscach gdzie zależy nam na kontrolowaniu temperatury. Z przezroczystych płyt poliwęglanowych często budowane są dachy nad tarasami. Dzięki nim nasz taras jest chroniony przed deszczem a dodatkowo wpada do niego dużo promieni słonecznych. Często płyty poliwęglanowe pokrywane są cienką warstwą akrylu bowiem sam czysty poliwęglan nie jest odporny na działanie promieniowania ultrafioletowego. 

Ogólnie rzecz biorąc płyty wykonane z poliwęglanu cieszą się dużą popularnością również z powodu swojej wagi. Materiał ten jest bardzo lekki co sprawia, że jego zastosowanie się ciągle zwiększa. Waga płyt poliwęglanowych jest bowiem nieporównywalnie mniejsza od wagi okien wykonanych w całości ze szkła. Dzięki temu cała konstrukcja straci na wadze. 

Close Menu