Od jakiegoś czasu modne staje się robienie mebli na wymiar. Klienci wolą poczekać i dostać produkt wysokiej jakości, który przy okazji spełnia ich wymagania co do wyglądu. Najczęściej zamawiana jest zabudowa kuchenna, która jest chyba najbardziej wymagająca zarówno pod kątem wielkości, jak i funkcjonalności. W końcu kuchnia jest najbardziej eksploatowanym pomieszczeniem.

Najczęściej wybierane płyty

płyta eggerKuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Wymaga ono odpowiedniego przygotowania, głównie po kątem funkcjonalności, chociaż wygląda oczywiście też ma duże znaczenie. W każdym mieście w naszym kraju jest chociaż jeden sklep meblowy, w którym można zakupić zabudowę kuchenną od ręki. Jednak i tak coraz więcej klientów woli wybrać się do jakiegoś zakładu stolarskiego i złożyć zamówień na kuchnię na wymiar. Co prawda trzeba wówczas poczeka na szafki trochę dłużej, jednak, z drugiej strony, mamy nad nimi pełną kontrolę, jak chodzi o wygląd czy jakość. Klienci mają do wyboru mnóstwo różnych płyt, z których największą popularnością cieszy się płyta egger, uznawana za jedną z lepszych jakościowo. Jak chodzi o płyty egger to dostępnych jest mnóstwo wariantów w różnych kolorach i o różnych fakturach. Najpopularniejsze meble kuchenne wykonane są z jasnych płyt, imitujących różnego rodzaju drewno. Najczęściej wybierane jest drewno dębowe. To, co jest bardzo ważne w przypadku płyt kuchenny, to ich odporność na działanie takich czynników, jak na przykład woda.

Moda na zamawianie mebli staje się coraz bardziej powszechna. Szczególnie meble kuchenne chętnie zamawiamy w firmach stolarskich. Dużym plusem jest to, że sami możemy wybrać sobie płyty, z których mają być wykonane meble. Liczy się przede wszystkim jakość tych płyt, a także wygląd.