Każdy posiadacz psa, musi się liczyć, że zajmie on sporo miejsca w domu. Trzeba mu wydzielić miejsce na miski na karmę i wodę, a także zapewnić suche i miękkie miejsce do spania. To nie luksusy, to zupełnie normalne artykuły dla psów.

Jak wyglądają materace dla psów?

materac dla psaPies w domu oznacza wiele nowych obowiązków i przede wszystkim konsekwentnego szkolenia nowego członka rodziny. Jeżeli nie chcemy żeby sikał w domu, jadł w jednym miejscu i spał na swoim legowisku, to musimy od samego początku mu to pokazywać. W sklepie zoologicznym możemy zakupić miski, smycz i materac dla psa. Są to niezbędne artykuły dla każdego czworonoga, który będzie z nami spał pod jednym dachem. Miejsce do spania dla psa powinno być wyznaczone w miejscu suchym i ciepłym, żeby się nie przeziębił. Możemy mu zrobić legowisko ze starego materaca, albo warstwy kilku koców, ale lepiej kupić specjalne posłanie, które będzie trwałe i wygodne. Materac ze sklepu jest wykonany z termoelastycznej pianki, która świetnie się dostosowuje do kształtu ciała psa. Jest odpowiednio miękka i od spodu jest pokryta specjalnym materiałem niepochłaniającym wody, przez co pies zawsze będzie miał sucho na posłaniu. Cały materac jest schowany w specjalnym pokrowcu uszytym z miękkiej tkaniny posiadającej właściwości antystatyczne, dzięki czemu nie pozostaje na niej sierść zwierzęcia. Łatwo ją wyczyścić, a w razie zabrudzenia możemy ją zdjąć, bo posiada wygodny zamek i wyprać w pralce. Materace mają wysokość kilku centymetrów.

Jeżeli chcemy odzywaić naszego pupila spania w naszym łóżku, to specjalny materac będzie konieczny. Pies na pewno chętnie na nim będzie spał, bo jest on tak miękkie jak łóżko człowieka. Z pewnością na nim nie zmarznie w zimowe wieczory, a w upalne dni będzie mu na nim chłodno.

Close Menu