Trychologia to dziedzina medycyny, zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem włosów i skóry głowy. Choroby cywilizacyjne, nieprawidłowa pielęgnacja i zaniechana higiena włosów zaowocowała licznymi schorzeniami, z którymi przeciętna osoba bez wiedzy i doświadczenia nie jest w stanie sobie poradzić. Należy udać się w takim przypadku do lekarza trychologa.

Jak dbać o swoje włosy 

specjalista od włosówNajczęstszym powodem wizyt u tego lekarza jest łupież, wstępujący u co trzeciego członka społeczeństwa. Każdy, choć raz w swoim życiu doznał tego nieprzyjemnego uczucia. W niektórych przypadkach ta dolegliwość może przejść sama, choć są to bardzo rzadkie sytuacje. W większości z nich potrzebna jest wizyta u trychologa. Warto dodać, że ten specjalista od włosów to lekarz medycyny, po odpowiednich studiach, a nie kursach kosmetycznych. Można więc śmiało zaufać diagnozie takiej osoby; jest ona bowiem doświadczona i bogata w wiedzę z zakresu zdrowia i estetyki skóry głowy. Specjalista zajmuje się nie tylko dolegliwościami związanymi z grzybnymi chorobami skóry, ale leczy też nadmierne wypadanie włosów czy łysienie. Trycholog jest w stanie rozpoznać choroby już w ich wczesnym stadium, co pozwala na szybkie leczenie lub całkowite zatrzymanie ich rozwoju. Dodatkowo doradza, na co zwrócić uwagę w pielęgnacji oraz co zmienić, by zauważyć poprawę kondycji włosów.

Życie w stresie i ciągłym pośpiechu wcale nie pomagają w zachowaniu zdrowia włosów, toteż trycholodzy mają coraz więcej pracy. Do ich gabinetów trafiają nawet młodzież, którzy zauważają problemy już od nastoletnich lat. Takie kłopoty są spowodowane złą dietą, zaburzoną gospodarką hormonalną, chronicznym zmęczeniem i stresem czy nieodpowiednią pielęgnacją i stosowaniem złych kosmetyków, pełnych chemii.