Szkolenia na prawo jazdy są prowadzone we wszystkich szkołach jazdy przez cały rok. Z wiadomych względów w porze letniej jest więcej chętnych, bo warunki drogowe są znacznie łatwiejsze do nauki, a w zimie mamy większe ryzyko nie zdania egzaminu.

Kto się zapisuje na kursy prawa jazdy?

kurs na prawo jazdy toruńDo szkoły jazdy może przystąpić każdy kto jest pełnoletni. Wyjątkiem są osoby, które rocznikowo mają osiemnaście lat, ale skończą je za kilka miesięcy. Kursy na prawo jazdy trwają trzydzieści godzin, w trakcie których odbywają się zajęcia teoretyczne i praktyczne. Teoria, która trzeba sobie przyswoić, to zasady kodeksu ruchu drogowego. Wykładowcy także omówią podstawowe sytuacje drogowe, które mogą spotkać każdego kierowcę. Część praktyczna, to jazdy z instruktorem po mieście i placu manewrowym. Jeżeli chcemy szybko zaliczyć kurs na prawo jazdy Toruń jest miastem, w którym znajdziemy bardzo dużo dobrych szkół jazdy. Wykwalifikowani instruktorzy w łatwy i przystępny sposób przekazują wiedzę i umiejętności, które są niezbędne na egzaminie. Na kurs może się zapisać każdy, kto chce się nauczyć jeździć bez względu na płeć. Nauczymy się na nim panować nad samochodem, płynnie zmieniać biegi i wykonywać wszystkie wymagane manewry. Z pewnością musimy opanować trzy sposoby parkowania, jazdę po łuku przodem i tyłem, a także ruszać z miejsca z zaciągniętego hamulca ręcznego. Im lepiej się przygotujemy na kursie, tym większe mamy szanse na zaliczenie egzaminu już za pierwszym podejściem. Po trzydziestu godzinach większość kursantów potrafi już jeździć.

Cena kursu na prawo jazdy w Toruniu wynosi około półtora tysiąca złotych w ramach których mamy zapewnione jazdy, szkolenie teoretyczne i niezbędne pomoce dydaktyczne do samodzielnej nauki. Cena egzaminu państwowego, to około kilkuset złotych.