Niektórzy chcą przyozdobić obejście swojego domu elementami wykonanymi ręcznie, na specjalne zamówienie. Chodzi tu np. o balustrady. Balustrady znajdują się na balkonach, przy schodach i nie tylko. Wcale nie muszą być to proste, nudne balustrady.

Balustrada na balkon, taras, klatkę schodową, podest

kute balustrady z MyślenicBalustrada może podkreślać cały dom od zewnątrz. Wystarczy, że zostanie zaprojektowana i wykonana z dbałością o każdy szczegół. W przypadku balustrad balkonowych możliwości jest bardzo wiele. Wielu osobom balustrada kojarzy się po prostu z metalowym płotkiem na balkonie. Tu jednak można skorzystać z wielu zróżnicowanych metod, dzięki którym balustrada będzie wyglądała inaczej niż wszystkie. Można np. postawić na balustradę wykonywaną przez firmę oferującą usługi kowalstwa artystycznego. Tak wykonywane są kute balustrady z Myślenic – nie są to ciągle powielane, te same schematy. To nie produkcja masowa! Tu każda balustrada jest inna, tworzona jest na specjalne zamówienie klienta, dokładnie dopasowana wymiarowo do balkonu czy klatki schodowej. Firmy zajmujące się kowalstwem artystycznym korzystają z metod tradycyjnych – stal jest rozgrzewana do bardzo wysokiej temperatury, a później następuje kucie odpowiednich elementów. W ten sposób można stworzyć różne dodatki, wzory na balustradzie. Kowalstwo zajmuje się też metaloplastyką oraz wyrobami ze stali nierdzewnej.

Oczywiście wytworzone elementy muszą zostać odpowiednio zabezpieczone – są malowane na odpowiedni kolor, impregnowane w celu zabezpieczenia przed rdzewieniem. Firmy kowalskie korzystają też z metod stosowanych w ślusarskie. Każdy projekt jest traktowany indywidualnie i to klient decyduje o tym, jak ostatecznie będzie wyglądać balustrada na balkon i nie tylko. Najważniejsze dla firm kowalskich jest właśnie zadowolenie klienta.

Close Menu