Cieszę się niezmiernie widząc, jak wielki kryzys gospodarczy odchodzi powoli w przeszłość, firmy zaś znów zaczynają inwestować. Od tego głównie zależy również i to, czy moja firma utrzyma się na rynku, czy upadnie jak niezliczone ilości działalności gospodarczych w trakcie ostatniego kryzysu.

Najazdy samochodowe są bardzo potrzebne

najazdy samochodoweOstatnio w moim zakładzie wózki platformowe stały nieruchomo całymi dniami – teoretycznie zawsze powinien znaleźć się ktoś, kto będzie potrzebował naszych produktów, ale jednak nikt nie składał zamówień. Fabryka stałą w miejscu. Postanowiłem zaryzykować – skoro i tak robotnicy przychodzili do pracy, to równie dobrze mogli produkować. Później będę się zastanawiał, gdzie sprzedam wszystkie te stojaki na obciążenie. W końcu siłownie nie powinny upaść na zawsze – nawet jeśli część nie przetrwa kryzysu, na ich miejsce po całym tym zamieszaniu powinna pojawić się jakaś nowa. Tak samo warsztaty samochodowe – dlatego profesjonalne najazdy samochodowe były produkowane, nawet gdy nie było zamówień. Analogicznie sytuacja miała się, jeśli chodziło o nogi do ławek. W końcu w parkach musiały być ławki, tak samo jak w galeriach handlowych, budynkach, na tarasach, wymieniać można było w nieskończoność. Nie pomyliłem się – gdy kryzys się już skończył, moje produkty stopniowo wracały do łask. Na początku nieśmiało, ale jednak firmy prywatne oraz państwowe składały z tygodnia na tydzień coraz więcej zamówień, co przekładało się na dobre wyniki finansowe w mojej fabryce. Z uśmiechem patrzyłem na pracujących robotników – żaden wózek magazynowy nie stał nieruchomo pod ścianą.

Wiedziałem, że powoli odzyskuję wszystko to, co miałem nim zaczął się kryzys – dobre funkcjonującą, przynoszącą pokaźne zyski fabrykę. Nie było lekko to wszystko utrzymać, ale taki wybrałem styl życia, i nie zamierzałem go zmieniać z powodu jakiegoś kryzysu.

Close Menu