Czekało nas za tydzień wielkie wydarzenie, bo nasza kochana córeczka kończyła roczek. Ten czas tak szybko zleciał, że nawet nie wiem kiedy i zaczęła już sama siadać.

Kamerzysta utrwali ważne dla rodziny chwile

Tak jakoś przez palce przeleciały te dni, gdy dorastała, kamerzystawięc postanowiłam, że na jej urodziny przyjedzie kamerzysta-Lublin koniecznie i nakręcimy jakiś filmik z tej wspaniałej uroczystości. To był nasz znajomy, bo nie chcieliśmy wpuszczać nikogo obcego do dziecka, żeby nie płakało. Miał dużo różnych kamer i aparatów, bo wideofilmowanie to od małego było jego hobby. Nie robił tego nigdy zawodowo, ani nie pobierał żadnych opłat. Wszystko robił z czystą przyjemnością, dlatego też chętnie do niego zadzwoniliśmy i nie odmówił nam. Bardzo się lubimy, i dobrze mieć takiego kamerzystę w gronie swoich znajomych. Mała go lubi, więc nie będzie się czuła nieswojo. Znajomy ostatnio odwiedził Lublin w poszukiwaniu jeszcze lepszych kamer, więc akurat dobrze trafiliśmy, wszystko będzie w jeszcze lepszej jakości. Byliśmy ciekawi, jak mała zareaguje za kilka lat na to videofilmowanie, na pewno się ucieszy, że ma pamiątkę z okresu, gdy była taka malutka. Chociaż nie wiem, bo jak ja byłam mała i pokazywano mi później zdjęcia w krępujących pozach i sytuacjach, to było mi trochę wstyd. No ale chyba taki film z urodzin to nic złego. Na roczku dziecku podaje się banknot, szminkę, książkę i krzyżyk, i jest to taka wróżba, by zobaczyć, jaką drogę wybierze w przyszłości. Liczył się przedmiot, za który dziecko złapie najpierw.

Czekaliśmy z niecierpliwością na to, co wybierze nasza córka. Była chwila konsternacji, i uwaga, moja dziewczynka będzie prawdziwą kobietą. Najpierw złapała za szminkę, następnie za banknot. Nie mogliśmy opanować śmiechu. Za młodu już wie, czego kobieta powinna chcieć.