Każdy rodzic, którego dziecko odkręciło już ze swojego rowerka dodatkowe dwa kółka wie jak ważny jest to moment dla obojga zainteresowanych. Zanim jednak to się wydarzy maluch musi przejść przez przygodę zaczynając od tych najprostszych trójkołowych rowerków, w których nawet początkowo nie dostaje do pedałów.

Tani, bezpieczny rowerek dla dziecka

tanie rowerki dla dzieciWarto już od najmłodszych lat zaszczepiać w swoim dziecku miłość do jazdy rowerowej. Wczesny kontakt z nią sprawi, że nasz maluch chętniej będzie zabierał się za aktywność fizyczną, której tak coraz mniej wśród młodych osób. Tym bardziej jest to możliwe w czasach kiedy tanie rowerki dla dzieci są łatwo dostępne. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę interesujący nas przedmiot i w kilka sekund otrzymać wyniki, które przedstawią nam listę rowerków idealnych dla naszego malucha. Dla najmłodszych około pierwszego roku życia zdecydowanie najlepsze będą rowerki trójkołowe, posiadające dodatkowe zabezpieczenia i umożliwiające kontrolę nad nim rodzicowi. W takim przypadku maluch zazwyczaj jedynie siedzi i obserwuje świat z poruszającego się pojazdu. Jest to świetna alternatywa dla spacerów z wózkami. Kolejnym rowerkiem, kiedy nasze dziecko podrośnie zdecydowanie powinno być to z doczepionymi z boku kółkami. W miarę rozwijania umiejętności nasze dziecko zacznie łapć równowagę, aż w końcu nie obejrzymy się, a już będziemy musieli je odkręcać. Wybierając rowerek dla dziecka warto wziąć pod uwagę jak szybko ono rośnie, dlatego najlepszym wyborem będą te w których mamy możliwość regulacji siedziska i kierownicy.

Jeśli w młodym wieku zaszczepimy w naszych dzieciach miłość do ruchu z pewnością w przyszłości nie będą one miały problemów z aktywnością fizyczną, jak ma to miejsce coraz częściej wśród maluchów. Starajmy się więc jak najbardziej urozmaicać wspólnie spędzony czas, chociażby poprzez systematyczna naukę jazdy na rowerku.