Ostatnio zastanawiałem się nad swoją przyszłością. Studiuję na wyższej uczelni na kierunku wzornictwo. Niestety konkurencja między specjalistami w tej dziedzinie jest bardzo duża. Mój ojciec powiedział, abym został rzeczoznawcą meblowym.

Rzeczoznawca mebli hotelowych to specyficzny zawód

rzeczoznawca mebli hotelowychJa, jako rzeczoznawca meblowy mógłbym się w tym sprawdzić i do tego zarobić spora sumę pieniędzy, jednak aby nim zostać, musiałbym spełniać pewne kryteria. Oczywiście najpierw musiałbym zdać wszystkie egzaminy na studiach, a potem obronić prace magisterską z jak najlepszym wynikiem. Wycena mebli, to nie jest prosta sprawa i do tego potrzebne jest odpowiednie doświadczenie zawodowe. Musiałbym więc zacząć udzielać się na studiach. Pisać artykuły naukowe, aby mieć w późniejszym czasie możliwość rekomendacji od osób bardziej doświadczonych. Wykwalifikowany rzeczoznawca mebli hotelowych jest bardzo specyficznym zawodem i bardzo opłacalnym. Jednak ja wolałbym udzielać się jako zwykły rzeczoznawca. Najlepiej mebli antycznych. Jako rzeczoznawca mebli powinienem odznaczać się nie lada kompetencjami. Warto należeć do jakiegoś stowarzyszenia naukowego, ponieważ tam można uzyskać odpowiednią rekomendację. Ja jednak mam nadzieję, że jako przyszły rzeczoznawca mebli otrzymam rekomendację od swojego promotora. Z promotorem bardzo dobrze mi się współpracuje. Sam jest rzeczoznawcą i robi odbiory techniczne mebli oraz wycenę poszczególnych elementów w mieszkaniach. Oprócz tego będę musiał również złożyć wniosek, czyli zająć się formalnościami, ale najpierw muszę ukończyć studia.

Został mi jeszcze rok do obrony pracy magisterskiej. Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować moje plany, ponieważ bycie rzeczoznawcą meblowym jest moim wielkim marzeniem. Jeżeli mi się uda, to nie tylko ja będę z siebie dumny, ale i moja rodzina i narzeczona.

Close Menu