Jeżeli zbiornik na nieczystości znajduje się z dala od granicy posesji, to bardzo często wóz asenizacyjny musi wjechać na naszą działkę i taka operacja opróżniania szamba może odbywać się tylko podczas obecności właściciela posesji. Dlatego dobrze jest zamontować stałe przyłącze do usuwania ścieków, które będzie znajdować się przy ogrodzeniu, aby szambiarka nie musiała wjeżdżać na posesję.

Jak posadowić szambo?

szamba krakówSzambo betonowe lub to wykonane z tworzyw sztucznych musi być zakopane w ziemi. Od góry powinien być widoczny tylko i wyłącznie wraz z pokrywą, przez którą usuwa się wszystkie nagromadzone ścieki. Wykop powinien być zrobiony niezależnie od rodzaju zbiornika, na który się decydujemy, ponieważ zarówno zbiornik betonowy oraz ten wykonany z tworzyw sztucznych, oraz robiony na miejscu musi być posadowiony w ziemi. Wykop na zbiornik powinien zostać wykonany za pomocą koparki i najlepiej zdecydować się na jego wykonanie tego samego dnia, w którym ma być montaż szamba Kraków to miasto, gdzie za wykonanie wykopu i montaż szamba zapłacimy w granicach od 500 do 1000 zł. Wykop oraz całe otoczenie miejsca, w którym będzie znajdował się zbiornik na szambo, powinien zostać odpowiednio zabezpieczony przed wodami opadowymi. Jeżeli tego nie wykonamy to podczas bardzo intensywnych opadów deszczu może podnieść się poziom wód powierzchniowych i dojdzie do obsunięcia ściany. Przed osadzeniem szamba na dnie wykopu powinniśmy również przygotować warstwy chudego betonu, aby stabilizować piasek, na którym będzie stał zbiornik.

Czasami zrobienie odpowiedniego wykopu bywa bardzo trudne, ponieważ grunty na terenie Polski są bardzo zróżnicowane. Dlatego nigdy nie powinniśmy decydować się na wykonanie wykopu samodzielnie, ponieważ doświadczeni fachowcy doskonale będą wiedzieli jak przystąpić do pracy ziemnych, aby zadbać o odpowiednie odwodnienie terenu.