Kostka brukowa jest najczęściej wybieranym materiałem do wykończenia posesji oraz podjazdów. Wygląda ona nie tylko estetycznie, ale również jest bardzo trwała oraz odporna nawet na najcięższe warunki atmosferyczne. Różne kolory pozwalają na ułożenie pięknych wzorów na podjeździe. Z tego też względu możemy zaobserwować jej obecność przy wielu domach. 

Sposoby na wyczyszczenie kostki brukowej 

usuwanie plam z kostki brukowejMimo wielu korzyści jakie niesie ze sobą zastosowanie kostki brukowej posiada ona znaczący minus. Płyny, a najczęściej oleje które zostaną wylane mogą trwale wniknąć w strukturę kostki przez co zostają na niej nieestetyczne plamy ciężkie do usunięcia. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego typu sytuacji jest zaimpregnowanie powierzchni tuż po ułożeniu. Zapewni to nam łatwe usuwanie plam z kostki brukowej nawet po wylaniu oleju z silnika samochodu. W takim przypadku wystarczy jedynie odsączyć płyn chłonną szmatką, a po plamie nie będzie ani śladu. Impregnatu do kostki brukowej nie musimy jednak używać od razu po jej ułożeniu. Nawet jeśli minęło kilka lat, po odpowiednim oczyszczeniu powierzchni możemy śmiało wykonać tę czynność. Wielu producentów oferuje nawet produkty już zaimpregnowane. Jeśli jednak nie wykonaliśmy tej czynności a przydarzył nam się wypadek w takiej sytuacji czas zdecydowanie nie gra na naszą korzyść. Jak najszybciej powinniśmy użyć odpowiednich detergentów do pozbycia się plamy lub użyć pisaku, który wchłonie substancję. Jeśli pozostawimy substancję na kostce na kilka godzin, może ona na stałe wniknąć w strukturę, a co za tym idzie jej usunięcie będzie niemożliwe. 

Kostka brukowa może świetnie ozdabiać naszą posesję. Nieodpowiednie dbanie o nią, może jednak przynieść ze sobą nieestetyczne skutki. Samochód który stawiamy na podjeździe może w każdej chwili spowodować plamy oleju na kostce. Warto mieć to na uwadze i już w momencie układania materiału pomyśleć o odpowiednim jego zabezpieczeniu.