Stwierdziłem, że odzyskiwanie danych z mojego własnego komputera nie może być tak skomplikowanym zadaniem i bardzo mi na tym zależało, gdyż posiadałem niezbędne dokumenty do mojej pracy oraz zdjęcia, które darzę dużym sentymentem. Stwierdziłem jednak po paru próbach, że jest to dość skomplikowane zadanie jak na moje umiejętności.

Zlecenie na odzyskanie danych

odzyskiwanie danych z dysków twardychRaczej powinienem odzywać się do firmy, która działa na co dzień z takimi problemami klientów i na pewno zaproponuje jakieś ciekawe rozwiązanie, które mi się spodoba. Niestety jednak posiadałem komputer stacjonarny i nie do końca wiedziałam, jak wymontować dysk tak, aby pracownik mógł sobie z tym poradzić. Dlatego też zadzwoniłem do pierwszego lepszego serwisu komputerowego i zapytałem czy tam świadczą takie usługi dla klientów. Okazało się, że trafiłem bezbłędnie, gdyż serwis ten, który znalazłem zajmował się czymś takim, jak odzyskiwanie danych z dysków twardych, co na pewno mnie interesowało w danej chwili. Porozmawiałem więc chwilę z pracownikiem, aby ten mógł dokładnie ustalić, kiedy nastąpiło skasowanie danych, gdyż było to niezbędne, aby szybko i sprawnie odzyskać to, na czym tak mi zależało. Stwierdziłem, że taka praca musi być bardzo skomplikowana i faktycznie pracownik uruchamiał przy mnie różne oprogramowanie, którego ja nie do końca rozumiałem. Jednakże nie było to moje zadanie i faktycznie pracownik poradził sobie świetnie po kilkunastu minutach takiej wytężonej pracy. Firma, do której się zgłosiłem zauważyła, że część z danych udało się odzyskać, jeśli chodzi natomiast o kolejne pliki oraz zdjęcia musiałem jeszcze chwilę poczekać.

Jeśli chciałem, aby wszystkie dane zostały odzyskane musiałem odczekać chwilę dłużej. Odzyskiwanie danych z dysków twardych jak więc widać nie stanowi żadnego problemu dla doświadczonej firmy, która codziennie boryka się z takimi problemami klientów i faktycznie warto zawsze zainteresować się współpracą jeśli również macie takie problemy.