O ile jazda na motocyklu może sprawiać ogromną przyjemność, o tyle stosowanie całej serii zabezpieczeń ciała jest dość męczące. Zabezpieczyć należy zarówno głowę, dłonie, tors, nogi oraz stopy. Dla wielu kask jest najważniejszy.

Czy warto stosować stosowne ochraniacze motocyklowe ?

schuberth c3 proNajważniejszym ochraniaczem dla motocyklisty jest kask. Jest to również najdroższy element garderoby motocyklisty. Bowiem dobry kask kosztuje nawet kilka tysięcy złotych, a jego działanie w razie wypadku może uratować życie motocyklisty. Doskonałym kaskiem jest kask schuberth c3 pro, który zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort podróży. Kask ten posiada otwieraną szybkę, dzięki czemu można w dowolnej chwili zaczerpnąć dużej ilości świeżego powietrza. Podobnym kaskiem jest kask motocyklowy nolan, który również zapewnia duży komfort. W przypadku dobrego kasku najważniejsza jest jego twardość, ale również waga, bowiem zbyt ciężki kask nadmiernie przeciąża kark kierowcy. Dopełnieniem odzieży motocyklisty są dobre buty, świetnie sprawdzają się te produkowane przez firmę Sidi. Mimo iż rzadko kupuje się cały ubiór motocyklowy u jednego producenta, o tyle z różnych firm można stworzyć bardzo ciekawe i oryginalne połączenia. Części garderoby produkowane przez różne firmy zazwyczaj są ze sobą bardzo kompatybilne. 

Na ubiorze motocyklowym nie warto oszczędzać, a najlepiej przekonali się o tym Ci, którzy doświadczyli jakichkolwiek niebezpiecznych sytuacji na drogach. U takich osób zmienia się system postrzegania bezpieczeństwa i zaczynają oni stawiać je na pierwszym miejscu. Jeśli jednak osoba chcąca dokonać zakupu garderoby, nie posiada odpowiedniej wiedzy, zawsze może skorzystać z porad sprzedawców, którzy nierzadko również są na co dzień motocyklistami.

Sprawdź http://www.msmoto.pl ofertę

Close Menu